2021 Megane 4 bagaj su alıyor

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2021 Mart 13 ünde Renault Mais Ankara dan aldığım Megane 4 1.3 tce 2021 model aracım dün ilk su tutmamda bagaj sağ arka stop lambasının orada bulunan köpük silikon gibi bir şey sıkmışlar orada su aldı, sildim tekrar denedim yine su aldı. Bugün Mais Ankara ya gittim servisteki arkadaşlar ilgili ancak mal ayıplı mal Mayıs 3 üne randevu verildi. Tampon sökülecek sıfır aracımın ve kanallara su dökülerek kaçak aranacak, sıfır araba aldım sorun yaşamamak için şu anda tedirgin ve çok pişmanım keşke ikinci el eksper garantili araç alsaydım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2021 Mart 13 ünde Renault Mais Ankara dan aldığım Megane 4 1.3 tce 2021 model aracım dün ilk su tutmamda bagaj sağ arka stop lambasının orada bulunan köpük silikon gibi bir şey sıkmışlar orada su aldı, sildim tekrar denedim yine su aldı. Bugün Mais Ankara ya gittim servisteki arkadaşlar ilgili ancak mal ayıplı mal Mayıs 3 üne randevu verildi. Tampon sökülecek sıfır aracımın ve kanallara su dökülerek kaçak aranacak, sıfır araba aldım sorun yaşamamak için şu anda tedirgin ve çok pişmanım keşke ikinci el eksper garantili araç alsaydım.

Gecmis olsun. Megane 4 ile alakali sorunlu bir durum var sanirim siklikla bu konudan sikayetci hemen herkes. İkinci el araçta alsaniz bu olayı yasayabilirdiniz. Experler de malesef su tahliye bakmiyorlar. Bu durum genel olarak sedan modellerde var galiba. Sıfır aracinda bu islemlerden geçmesi hoş değil tabi. İleri tarihli randevuyu yoğunluk ve pandemi dolayısı ile verdiler herhalde yoksa bu kadar ileri tarih vermezlerdi.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
 iPhone'umdan gönderildi.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bir çok forumda ve whatsapp gruplarında bu konuda çok şikayet olduğunu görüyoruz. Benim merak etiğim konu şu, siz aracı aldığınızda serviste veya dışarıda ilave ekran, kamera, park sensörü gibi donanımlar taktırdınız mı? yoksa aracınız fabrikadan geldiği gibi hiç müdahale veya herhangi bir ekleme yapılmadan mı teslim aldınız. Çünkü takip ettiğim kadarıyla bu sorun araç alınırken serviste oorjinal R LINK ekranı ve orjinal park sendörü vs. değil de diğer markaların fiyatlarının daha uygun olmasından dolayı bu malzemeleri tercih edip taktıranların şikayetleri daha çok.

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinal ek bı şey yok cam filmi hariç

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçeri giren su sağ arka kısımda vida etrafında hafif damlacıklar şeklinde.

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ek işlem yok maalesef sıfır aldım aynı duruyor ama hepsinde var gibi insanlar bagaj havuzu kaldırıp altına bakmaz

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ek işlem yok maalesef sıfır aldım aynı duruyor ama hepsinde var gibi insanlar bagaj havuzu kaldırıp altına bakmaz

2016 HB aracımda böyle bir sorun yok, sonradan 2020 sedan icon aldım onda da böyle bir sorun yok. Biraz şans gibi. Fakat genelde böyle bir sorun olduğundan neredeyse bütün forumlarda, gruplarda bahsediliyor.

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Detaylı bakmanız lazım inanın bendede yok dışardan bakınca, bol su ile yıkayıp biraz bekleyince çıkıyor

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Detaylı bakmanız lazım inanın bendede yok dışardan bakınca, bol su ile yıkayıp biraz bekleyince çıkıyor

Her yıkamadan sonra ve mümkün olduğu kadar her yağmur yağışından sonra bakıyorum. Yok su almıyor bende. Paranoyak olduk artık forumlarda gördükçe. :D