2021 megane 4 ilginç bir sorun acaba nedir uzmanlar

osmanemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba 2021 megane 4 ilginç bir sorun geldi son günlerde start stop u her zaman araca bindiğimde kapatarak kullanıyordum son günlerde start stop çalışmıoyor frene basıp durdugumda ekrana devre dışı gibi ikaz geliyor
he1ilsi.jpg

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Hava soğuk olduğunda çalışmayabilir ya da akü zayıflamış ise çalışmaz. Motor ısındığında uzun yol yaptığınızda arabayı durdurup tekrar çalıştırdığınızda uyarı sönüyorsa muhtemelen akü zayıftır.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba 2021 megane 4 ilginç bir sorun geldi son günlerde start stop u her zaman araca bindiğimde kapatarak kullanıyordum son günlerde start stop çalışmıoyor frene basıp durdugumda ekrana devre dışı gibi ikaz geliyor
he1ilsi.jpg

Start/Stop açık vaziyette bir müddet trafikte kalman gerek hemen devreye girmiyor bu sistem.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aracın kullanma klavuzunda start-stop ile ilgili açıklama var, o bölümde hangi durumlarda çalışmayacağı yazıyor. İlgili bölümden bakıp aracınızdaki kontrolleri yapın, sorun varsa büyük ihtimal sebebini bulursunuz. En güçlü ihtimal akü.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Akü belirli voltajın altına düştüğü zaman start stop çalışmaz... Kısa süreli seyahatler yapıyorsanız akünün belirli voltajın üzerine çıkması için daha uzun sürelerde trafikte seyretmeniz gerekir...

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Kış aylarında özellikle eksi derecelerde ilk çalıştırdığımda bu uyarıyı bende hep aldım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta stop start aracı calistirdigim an bir metre bile gitsem anında durduruyor aracı. Bende bu sebeple araç isinana kadar kapalı tutuyorum. Ama özellikle belirteyim ilk calistirir calistirmaz bir metre bile gitsem devreye giriyor. Sadece klima (fan değil klima) fan hızı 3-4. Hizin uzerindeyse devreye girmiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Benim araçta stop start aracı calistirdigim an bir metre bile gitsem anında durduruyor aracı. Bende bu sebeple araç isinana kadar kapalı tutuyorum. Ama özellikle belirteyim ilk calistirir calistirmaz bir metre bile gitsem devreye giriyor. Sadece klima (fan değil klima) fan hızı 3-4. Hizin uzerindeyse devreye girmiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınızı günlük kullanıyorsanız eğer, akünüzün voltaj problemi olmaz ve S&S sorunsuz çalışır...