2021 Talisman Orta Konsol ve Ambiyans Aydınlatmalarını,2016 Talisman'a Monte Etmek

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Herkese merhaba ve kanalıma hoş geldiniz.

-Makyajlı Renault Talisman Orta Konsolu ve Ambiyans Aydınlatmaları montaj-adaptasyon işlemini, zorlu bir trim, program/canbus ve kablolama işlemi sonrasında 2021 Kasım ayı içerisinde tamamladım.O zamandan beri de sorunsuz kullanıyorum.

-İşlemleri zamana yayarak 10 günde tamamladım.Önce elektriki devre üzerinde çalıştım. Bu 10 günlük sürede bazı günler yarım saat,bazen 2 saat vb. çalıştım. Bunu yapmak için elimde bir tarif yoktu. Nasıl yapıldığını kendim keşfetmem ve çıkan problemlere yine kendim çözüm üretmem zorunda kaldım.

-Malzemeleri tedarik etmek kolay olmadı.Yeni Talismana ait ambiyans led ve sürücüleri farklı.2016-2020 Talisman'da çalışmıyor.Bunun için elektronik devre dizayn edip o ambiyans aydınlatmalara ait ledleri ve sürücüleri yani yeni Talisman'a ait orijinal ambiyans aydınlatma ledleri kullandım. Orta konsol birebir uyumlu değil. Modifikasyon yapmam gerekti.

-Nasıl yapıldığının videosunu, işlemleri deneyip, çıkan sorunlara çözüm üreterek, uzun bir periyotta yaptığımdan ve video ya da fotoğraf çekmediğim için paylaşamayacağım. Ama nasıl göründüğünü ve çalışma şeklini videonun devamında izleyebileceksiniz.

İyi seyirler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Önce ve sonra fotoğrafları:

EQqHuy.jpg

EQqTz6.jpg

EQqYfp.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
ErcoRI.jpg

ErcPl1.jpg

Son düzenleme:

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Çok güzel olmuş harika , ellerinize sağlık :eyv

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle çok güzel olmuş, tebrik ederim. Yan kısımdaki ahşap malzeme de estetik açıdan güzel görünüyordu. Bir şekilde onu da monte edebilirseniz harika olur kanısındayım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Öncelikle çok güzel olmuş, tebrik ederim. Yan kısımdaki ahşap malzeme de estetik açıdan güzel görünüyordu. Bir şekilde onu da monte edebilirseniz harika olur kanısındayım.
Çok teşekkür ederim.

Maalesef.O parça monte edilirse 2. bir çıta olacak orada.Mevcut orta konsolda ahşap görünümlü malzeme için monte edilebilecek bir yuva yok.Açılırsa da biraz sakil görünecek.Yeni konsol yan çıtasında ise resimlerde de görülebileceği gibi ambiyans aydınlatma var.O yüzden o da sökülemiyor maalesef.Ambiyans aydınlatmasız ahşap görünümlü malzeme montajı da pek mümkün değil.Çünkü eski çıtalar orta konsol kapağını altında kalırken, yenisi konsolun üzerine çıkıyor.
Yeni çîtalarla aynı renkte kapı ve göğüs çıtası da buldum.Ama görüntü hoşuma gitmeyeceği için diğerlerini olduğu gibi bıraktım.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çok güzel olmuş harika , ellerinize sağlık :eyv
Erdal Bey çok teşekkür ederim.

nazmikirma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel olmuş maliyet nedir. yardımcı olurmusun

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
çok güzel olmuş maliyet nedir. yardımcı olurmusun
Çok teşekkür ederim.
Tabi yardımcı olurum.Ancak elimde bardaklık kısmında ambiyans aydınlatma olmayan tipte var.Yan ambiyans aydınlatmalı çıtalar mevcut.Telefon koyulan ve ambiyans aydınlatmalı bölüm var.Ambiyans ayfinlatma düz, Talisman yazandan değil. Orta konsol ile göğüs kısmını birbirine bağlayan üçgen trimlerden yalnızca sağ tarafa ait olan var.Agraf tutucuların onarılması gerekiyor.Sol taraf üçgen trim yok.İşin kötü yanı piyasada da yok.

Sadece bardaklık ambiyans aydınlatmalı orta konsolun fiyatı yurtdışı servislerde 600 euro.Bendekilerin fiyatını ilgileniyorsanız özelden yazayım.Ama set tamam değil.Eksik var.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ej70oS.jpg