2024 Megane Hangi Donanım Paketi?

MekaEnginar

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba, ÖTV muafiyeti ile benzinli otomatik Megane almayı düşünüyorum. Eski aracım 2007 corolla sol idi servis görmedim (buraya japon övmeye gelmedim saygılar :), bundan dolayı sanayide tanıdığım bile yok ayrıca arabalardan da çok anlamıyorum. Yeni corollanın hybridleri muafiyete dahil olmadığı için alamıyorum 1.5 modellerinin de bir esprisi olmadığından (yakıt, donanım, malzeme kalitesi bir de 6500 devirde o kadar bağırması hoşuma gitmiyor), başka bir uzun süreler beni yormadan binebileceğim bir aile arabası bakıyorum. Megane 4 1.3tce edc birçok ihtiyacıma karşılık verebileceğini düşünüyorum (diğer markalara göre bakımları daha uzun süreli ve daha makul, garanti sonrası parça sıkıntısı yok, bagaj hacmi ve sürücü alanı geniş, yakıt problem değil arabayı çok kullanmam vb.). Sizlere danışmak istediğim konu aracın güncel fiyatlarda (ötv muafiyetini de hesaba katınca) hangi donanım paketi en mantıklısı olur? Düşük donanım tercih edip eksik özellikleri Renolock vb. gibi yerlerden tamamlamak daha mı mantıklıdır (her donanımın orijinalinin yerinin tutmayacağının da farkındayım)? Her türlü tavsiye ve önerilerinize açığım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Şimdiden hayırlı olsun.
Bütçeniz yeterli olan en yüksek donanımı alın kesinlikle. Sonradan yapılan her türlü eksik malzeme montajı, donanım farkı için satın alırken vereceğiniz farkın kat kat fazlası olacaktır. Adını yazdığınız firma ve benzerleri de ucuza yapmıyorlar bu işleri. Kaldı ki bu işlemlerin yapılması için birçok trim ve parçanın sökülmesi, programlama ve kablolama yapılması gerekecek. Sonradan eklenen ecular servis güncellemesinden sonra yeniden işlem yaptırdığınız yere gitmenize sebep olacak. Garanti devam ettiği sürece de gittiğinizde bu yazılım güncellemeleri mutlaka olacaktır. Bunları 8 yıllık Talisman tecrübeme binaen yazıyorum. Ben sadece bir Renault kullanıcısı değilim, arabama normalde olan veya olmayan birçok özellik ekledim ve retrofit yaptım. Yani ne yaptıklarını, neler yapılabileceğini ve yapılırken bu yenilikler iin ne sökülüp takılacağını defalarca hem kendi aracımda, hem de başka arkadaşların araçlarında yaptım. Tavsiyem alabileceğiniz en yüksek donanımı alın, arabanızı söktürmeyin.

MekaEnginar

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba.
Şimdiden hayırlı olsun.
Bütçeniz yeterli olan en yüksek donanımı alın kesinlikle. Sonradan yapılan her türlü eksik malzeme montajı, donanım farkı için satın alırken vereceğiniz farkın kat kat fazlası olacaktır. Adını yazdığınız firma ve benzerleri de ucuza yapmıyorlar bu işleri. Kaldı ki bu işlemlerin yapılması için birçok trim ve parçanın sökülmesi, programlama ve kablolama yapılması gerekecek. Sonradan eklenen ecular servis güncellemesinden sonra yeniden işlem yaptırdığınız yere gitmenize sebep olacak. Garanti devam ettiği sürece de gittiğinizde bu yazılım güncellemeleri mutlaka olacaktır. Bunları 8 yıllık Talisman tecrübeme binaen yazıyorum. Ben sadece bir Renault kullanıcısı değilim, arabama normalde olan veya olmayan birçok özellik ekledim ve retrofit yaptım. Yani ne yaptıklarını, neler yapılabileceğini ve yapılırken bu yenilikler iin ne sökülüp takılacağını defalarca hem kendi aracımda, hem de başka arkadaşların araçlarında yaptım. Tavsiyem alabileceğiniz en yüksek donanımı alın, arabanızı söktürmeyin.
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

• Beğen
Tepkiler: Befe

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Rica ederim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
2024 Megane 1.3 TCe ICON aracın şimdiden hayırlı olsun... :)

• Beğen
Tepkiler: Uğur