205/60 R16 lastik basıncı

Shango

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar. Falken ze310 lastik taktırdım. Lastikçide 34 yaptı hepsini ama az önce lastiklerin basıncı komple 29’a düşmüş. Petrolcüdeki arkadaş hepsini 33 yap dedi. 33 yaptım şuan. Siz kaç yapıyorsunuz?

Bir de aracım 2014 icon edc, bu havalarda sabahları araç hareketsiz haldeyken bir gün ya da daha fazla çalışmazsa içeriye acayip şekilde böyle fan ses gibi bir ses geliyor. İlk başta araba 2-3 saniye çalışmak için çabalıyor. Soğuk havalarda bu normal mi?

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik basıncı konusunda lastikçi bizi vb dinleme bence. Kapıdaki yazan üreticinin önerdiği basınçları kullan. Petrolcüdeki arkadaş genel olarak söylüyoru ama her arabanın az çok farklı. Bir de kişiler çoğu zaman tek kişi kullanıyor bazı kişiler 4 kişi buna göre de orada araç dolu boş önerisi var.

İkinci konu genelde ısıtma bujisinden ama tecrübeli arkadaşlar yazar

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belirttigin lastik ebaatları icin hava basinclari ; önler 32 arkalar 29

Shango

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik basıncı konusunda lastikçi bizi vb dinleme bence. Kapıdaki yazan üreticinin önerdiği basınçları kullan. Petrolcüdeki arkadaş genel olarak söylüyoru ama her arabanın az çok farklı. Bir de kişiler çoğu zaman tek kişi kullanıyor bazı kişiler 4 kişi buna göre de orada araç dolu boş önerisi var.

İkinci konu genelde ısıtma bujisinden ama tecrübeli arkadaşlar yazar

Şimdi benim kapı içi değerleri şöyle;
https://imgyukle.com/i/VybUtP
Burada 32/29 olan resim nedir? Diğeri nedir?
Ben şimdi 4 lastiğe de 33 vurdum. Bu değerlere göre ön taraf yüksek olmalı diyor, arkaya birisi oturduğu zaman da mı aynı değer olacak hep orayı anlayamadım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi benim kapı içi değerleri şöyle;
https://imgyukle.com/i/VybUtP
Burada 32/29 olan resim nedir? Diğeri nedir?
Ben şimdi 4 lastiğe de 33 vurdum. Bu değerlere göre ön taraf yüksek olmalı diyor, arkaya birisi oturduğu zaman da mı aynı değer olacak hep orayı anlayamadım.

32-29 olan değer onler 32 arkalar 29 sehir ici kullanım için altindaki değer ise otoban veya sehirlerarasi uzun soluklu kullanım için.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Shango

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
32-29 olan değer onler 32 arkalar 29 sehir ici kullanım için altindaki değer ise otoban veya sehirlerarasi uzun soluklu kullanım için.

Peki böyle mi yapıyorsunuz siz yoksa hepsini aynı mı bırakıyorsunuz? 29’a düşünce lastiğin havası biraz daha inik olmuyor mu? Özellikle arkada kişiler olunca?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki böyle mi yapıyorsunuz siz yoksa hepsini aynı mı bırakıyorsunuz? 29’a düşünce lastiğin havası biraz daha inik olmuyor mu? Özellikle arkada kişiler olunca?

Ben sehir ici sehir dışı ön 32 arka 29 kullandim hep. Bunu ureticinin tavsiyesine göre ayarlamak daha iyi tabi ama buna vakit ayirip yapmadim açıkçası hiç. Lastiklerde iniklik durumu goruntu olarak olmasa da araç amortisor üzerine cokuyor daha çok. Ama ben beş kişi ve cakili bagajda çok kullandim su ana kadar bir sorun yaşamadım.

gokandereli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın lastik basınç ayarı sol şoför kapı iç yan tarafından bir etiket var orada yazıyor kaç basılması gerektiği lastik çapına göre yazar. Eğer hava basmana rağmen iniyorsa ya patlaktır yavaş yavaş iniyor yada jant yanaklarından kaçıyordur temizletmen lazım.Aracın geç çalışması sanırım tüm Fluencelerde kronik bende de aynı durum söz konusu ama hava soğuk iken yoksa onun haricinden bir problem yok.

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı genelde uzun yolda kullandığım için kapıda yazan etikete göre ön 35 arka 32 yapıyorum.