22 Sene Yemek İstemiyorsanız Üzerinize Tinerci Saldırırsa Kendinizi Savunmayın......

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
tinerci_6733.jpg

Bursa'da, aracını durdurup kendisinden para ve sigara isteyen tinerci gençlerden birini öldürdüğü diğerini de yaraladığı iddia edilen ve kavgada kendisi de ağır yaralanan servis şoförünün yargılanmasına başlandı.

Hakkında 22 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık, kendisini savunmak için bıçağı salladığını ve kimseyi yaraladığını hatırlamadığını belirterek, tahliyesini istedi.

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "haksız fiil altında kasten adam öldürmek ve yaralama" suçlarından toplam 22 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık E.D.(26) ile "yaralama ve yağmaya teşebbüs" suçlarından 15'er yıla kadar hapisleri talep edilen tutuklu sanıklar F.I. (19) ve İ.Ç.(22) ilk kez hakim karşısına çıktı. 3 ay önce merkez Osmangazi ilçesi Elmasbahçeler Mahallesi Artan Sokağı'nda meydana gelen olayda, önünü kesip kendisinden para isteyen ve tiner içtikleri iddia edilen 3 gençten Ozan Pehlivan'ı (21) bıçaklayarak öldürdüğü İ.Ç.'yi de yaraladığı iddia edilen sanık E.D., ilk kez konuştu.

"PARA VERMEYİNCE SALDIRDILAR"

Olay günü evine gitmek istediğini ancak aracının önünün İ.Ç. tarafından kesildiğini anlatan evli ve bir çocuk babası E.D., "Diğer iki kişi de aracın kapısını açarak para istedi. Ben de dört tane sigara verdim. Bana saldırıp para istediler. Birisi maket bıçağıyla beni kolumdan yaraladı. Ben de torpido gözündeki çakıyı çıkartarak sallamaya başladım. Bu sırada sırtımdan yaralandım. Yere düştüğümde bilincim kapalıydı. Ppolisler geldiğinde kendime geldim. Beni yaralayanlardan şikayetçiyim" dedi.

"BEN ARKADAŞIMI KORUMAYA ÇALIŞTIM"

Tutuklu servis şoförü E.D.'ye saldıran grupta olduğu iddia edilen tutuklu sanıklardan İ.Ç. ise olay günü maktul Ozan Pehlivan ile birlikte uyuşturucu hap kullandıklarını belirterek, "Daha sonra da şarap içip tiner kokladık. Bize F.I. da katıldı. İçtiğimiz maddelerin etkisiyle olayın yaşandığı sokağa nasıl geldiğimizi hatırlamıyorum. F.I. maktul Ozan Pehlivan'a birinin saldırdığını söyledi. Ben de elindeki bıçakla bağıran şahsın yanına gittim. Yerde bulduğum demir sopayla ona vurdum. Elindeki bıçağı almaya çalışırken de yaralandım. Sürücü E.D.'den şikayetçiyim. Ben arkadaşlarımı korumaya çalıştım" diye konuştu.

Davanın diğer tutuklu sanığı F.I.'nin ifadesi ise avukatı olmadığı gerekçesiyle alınamadı.

MAKTULÜN BABASI SANIĞIN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Duruşmaya müşteki olarak katılan maktul Ozan Pehlivan'ın babası İ.P. ise tutuklu sanık E. D.'den şikayetçi olduğunu anlatarak, cezalandırılmasını istedi.

Şahitleri dinleyen mahkeme sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamıyorum,kendini savunuyorsun diye yargılanıyorsun,adam ne yapsın boğazını kesmelerine izin mi versin...

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o değil de ben şu paragrafa takıldım

"tutuklu sanıklardan İ.Ç. ise olay günü maktul Ozan Pehlivan ile birlikte uyuşturucu hap kullandıklarını belirterek,
"Daha sonra da şarap içip tiner kokladık. Bize F.I. da katıldı. İçtiğimiz maddelerin etkisiyle olayın yaşandığı sokağa nasıl geldiğimizi hatırlamıyorum."

Böyle bir ifade veren sanığın lafı ile mi iş yapacak bu avukatlar. şaka gibi..