225/40/R18 Lastik

ayhan_301

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

2016 megane 4 HB 1,5 Dizel sahibiyim. Aracımın lastiklerini değiştirmek istiyorum. Üzerindekiler Continental ContisportContact 5. kullananların yorumları nedir? Hangi lastiği tavsiye edersiniz. İncelediğim lastikler;

Continental Premiumcontact 6
Michelın Pilot Sport 4
Nokian Powerproof

actact

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Yakın zamanda aynı araç aynı ebatta yeni lastik alacağım. Baya bir inceleme fırsatım oldu. Önceki aracımda (megane 3) dunlop fm800 kullandım çok memnundum. Lastik başına 150 200 TL farketmesine rağmen conti pc6 tercih edecğim bu sefer. Yerli yabancı testlerde çok başarılı. 4 lastik için bir bayiden her şey dahli 3.400 TL fiyat aldım.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendi aracımda Michelin Pilot Sport 4 kullanıyorum ve gayet memnunum, onun dışında Continental PremiumContact 6 yada Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 de bakabilirsin hangisinin fiyatını uyguna bulursan onu tercih edebilirsin aralarında bizim öyle çok da farkedebileceğimiz büyük farklar yok ancak nokian için hızlı yıpranıyor deniyor. Ayrıca dönme direnci düşük yakıt tasarrufu odaklı lastiklere yanaşma derim ki sende doğru tip lastikler belirlemişsin. Daha önce Continentan EcoContact 5 ve Goodyear EfficientGrip Performance kullandım o tip ve çok patinaj vb ve yol tutuşu eksikliği yaşadım bu nedenle PilotSport4 aldım son lastiğimi.

ayhan_301

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nokian'ı daha sessiz diye tercih edecektim. Ama dediğin gibi lastik çabuk deforme oluyormuş. Continental sağlam ve sesli bir lastik. Michelin'e mesafeli duruyorum. Peugeot 3008 de primacy 4 var. Lastikler çabuk aşındı. Michelinden bunu beklemezdim. Tabi pilot sport'u bilemiyorum. Good Year Eagle F1 Asymmetric 5 için güzel yorumlar var. Ses anlamında da 1 db diğerlerine göre düşük. 1 db farkın da etkili olduğunu duymuştum. Diğerlerinde yakıt sınıfı C olmasına rağmen Good Year da E muhtemlen aşaırı bir fark olmayacaktır. Good Year'dan yana gibiyim. Biraz daha inceleyeceğim.

Laruno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

2016 megane 4 HB 1,5 Dizel sahibiyim. Aracımın lastiklerini değiştirmek istiyorum. Üzerindekiler Continental ContisportContact 5. kullananların yorumları nedir? Hangi lastiği tavsiye edersiniz. İncelediğim lastikler;

Continental Premiumcontact 6
Michelın Pilot Sport 4
Nokian Powerproof

Selamlar,

Ben PİRELLİ PZERO NERO GT 225/40R18 92Y XL kullanıyorum. Açıkçası gayet de memnunum. Tavsiye edilir.