-25 derecede 1.5 dizel clio nasıl çalıştırılır?

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
marş çeviriyor ancak 5 saniye sonra kızdırma bujisi yanıyor doğal olarak sıkıntı çıkartmasın diye daha da zorlamadım tavsiyeniz varmı nasıl çalışır bu araba ne yapmam lazım..

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
size tavsiyem,
1-marş basmadan önce araç farları 5 sn'ye kadar açık bırakılır, böylece akü marş basmak için hazır hale gelir.
2-kontak anahtarı marş basmadan önceki konumda bekletilir, kızdırma buji ikaz lambası sönünce marş basılır.

bu derece soğuk iklimde akü ve antifriz kontrolü yaptırmanız sizi zor durumda kalmaktan kurtarır.

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
size tavsiyem,
1-marş basmadan önce araç farları 5 sn'ye kadar açık bırakılır, böylece akü marş basmak için hazır hale gelir.
2-kontak anahtarı marş basmadan önceki konumda bekletilir, kızdırma buji ikaz lambası sönünce marş basılır.

bu derece soğuk iklimde akü ve antifriz kontrolü yaptırmanız sizi zor durumda kalmaktan kurtarır.
1-İlk defa duydum akşam deneyecem
2-Normal çalıştırırken de kızdırma buji ikaz lambasının sönmesini beklerim ancak bu sefer çalışmadı..bazı forumlarda kontağı çevir 10 sny sonra kapat, tekrar çevir 10 sny sonra tek marşta çalışır diyorlar..
iki seçenek dışında başka da birşey yok galiba :S

teşekkür ederim ilginiz için yarın yazarım buraya..

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontak acin kizdirma buji isigi sönünce kontak kapatin tekrar için tekrar yanacaktir. Bu işlemi kontagi actiginizda isik yanmayana kadar tekrarlayin ve marsa basin. Calisacaktir.

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontak acin kizdirma buji isigi sönünce kontak kapatin tekrar için tekrar yanacaktir. Bu işlemi kontagi actiginizda isik yanmayana kadar tekrarlayin ve marsa basin. Calisacaktir.

kızdırma bujisinin ışığının yanma süresini minimuma indirene kadar tekrarlayın diyorsunuz değilmi? Yoksa kızdırma bujisi her kontak çevirdiğinde yanar..

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet yanar ancak araç gerçekten soğuksa yanik olarak kalir. Ama değilse kontak acildiginda yanar ve soner. Bundan bahsetmistim.

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
An itibariyle denedim ancak airbag ışığı mazot gösterge ışığı yaninca biraktim ayrica km ve saati de sifirladigini farkettim çaresizim çaresiz :(

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
km ve saati sıfırlaması için akü kutubunun çıkması lazım yada aküye kontaktan çok yüklenincede oluyor .

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
km ve saati sıfırlaması için akü kutubunun çıkması lazım yada aküye kontaktan çok yüklenincede oluyor .
Aku kutup başı çıksa tekrar kontagi açınca hicbir ışık yanmaz ayrıca teyp filan kod ister oyle birşey olmadı..tekrar yarim kontak yapinca teyp çalışıyor. .deneme esnasinda araba calismayinca airbag ve yakit isigi yaniyo değişik sesler geliyo, 2 kere denedim onlar yaninca daha da denemedim :(

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrica kontak çevirme esnasinda gösterge ışıkları marş motorunun çevirme sesine uyumlu yanip sönüyodu. .