29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun...

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
27 Ekim günü,Türk Yıldızlarının provası vardı,ancak törenler iptal oldu.Ogün bende bunları çekmiştim.

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Tüm ülkemin güzel kardeşçi, ayrılımcı zihniyet gütmeyen, "Deprem Türkiye'de olsa ne olacaktı" demeyen, TÜRK milletimin C U M H U R İ Y E T Bayramını kutluyorum. Yaşasın Türk Milleti!! Yaşasın Vatan!!!

zafer_rs

Zafer ATEŞCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
88 yılda bir ilk ! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Atatürk ölüm döşeğinde iken iptal edilmedi ! "Oysa ki!! Yıl 1937, Atatürk çok hasta! Doktorlar; "Gitmeniz intihar" diyor ama O "Hayır"... diyor. "Halkın morali bozulur, kutlamalar olacak ve ben gideceğim!" Atatürk aramızdan ayrıldı iptal edilmedi ! İkinci dünya savaşında ve 3 ihtilal sırasında iptal edilmedi ! 1999’da binlerce insanımızın öldüğü Marmara depreminde iptal edilmedi ! Kıbrıs savaşı sırasında da iptal edilmedi ! Şimdi niye iptal ediliyor.? Yoksa Şehitler ve deprem nedeniyle, Halk bir araya gelmesin ve doğum gününü kutlamasın diye mi! unutturulmak istenen
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ HEPİMİZE KUTLU OLSUN

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1938’de, Cumhuriyetin 15. Yıldönümü dolayısıyla Türk Ordusu’na mesajında ne diyordu:
“Türk vatanının ve Türklük camiasının şan ve şerefini, dahili ve harici her türlü tehlikelere karşı korumaktan ibaret olan vazifeni, her an yapmaya hazır ve amade olduğuna benim ve büyük ulusumuzun tam bir iman ve itimadı vardır…”
Bugünkü 29 Ekim kutlamalarını iptal kararını verenler arasında Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile birlikte Genelkurmay Başkanı da bulunduğuna göre Atatürk’ün emaneti ne durumdadır?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
​Kediye ciğer emanet etmişiz anlaşılan...