3.Vites Titremesi

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aracın'da hiçbir sorun yok aynı durum benim Iconcanda'da geçerli üçte beşte hepsin'de oluyor. Hiç kendini üzmeye gerek yok bu bir sorun değil bu vites kutusun'da normal olan bir durum..

Direksiyon kutularıda değiştiği an daha tövbe araçlarımız servise gitmez ancakki bakım'dan bakıma :eyv

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aracın'da hiçbir sorun yok aynı durum benim Iconcanda'da geçerli üçte beşte hepsin'de oluyor. Hiç kendini üzmeye gerek yok bu bir sorun değil bu vites kutusun'da normal olan bir durum..

Direksiyon kutularıda değiştiği an daha tövbe araçlarımız servise gitmez ancakki bakım'dan bakıma :eyv

Aynen doğru diyorsun takmıyorum artık kafama ozaman:)) direksiyon kutusunuda değiştir hayırlısıyla sen sorun kalmasın.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeşilköyde bugün birşey başıma geldi. Aracı 1.vitese taktım durduğum yerde.sonra boşa almak isterken araç 1.vitesten çıkmadı.debriyajdan biraz kaldırıp yürüttüğümde tekrar debriyaja basıp vites değiştirebildim ve boşa aldım.birdaha da yapmadı. fakat neden sıkıştı onun tedirginliğindeyim.

bilgisi olan varmı? Sorun yaratrmı ilerde acaba

Son düzenleme:

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar 3.ve 4. viteste ayni sorun bende de var, vites ufakta olsa ileri geri oynuyor gazdan ayagimi cektigimde yada gaza bastigimda.. Bu durum ilk etapta cok canimi daraltmisti ama otomotov ogretmeni ve ayni zamanda allianzda hasar uzmani olan bir arkadasim konuya aciklik getirip beni rahatlatti. Bu vites kutusu icindeki dislilerin bosluguymus ve normalmis. Isinma nedeniyle olusabilicek sisme ve gerilmelere karsin disliler arasinda bosluk biraklirmis. Zaten uzun sure arac kullanildiginda bu bosluk sisme nedeniyle kapaniyormus. Yeni nesil alman araclari bu bosluk icin hidrolik yapmis, dislilerde bu bosluk yine var ama vites kutusuna yerlestirdigi hidrolik sayesinde bu boslugu hissetmenizi engelliyormus. Bu bir sorun degil, gonul rahatligiyla kullanmaya devam edebilirsiniz, ama asiri bir durum var ise servistende destek almakta fayda var.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar 3.ve 4. viteste ayni sorun bende de var, vites ufakta olsa ileri geri oynuyor gazdan ayagimi cektigimde yada gaza bastigimda.. Bu durum ilk etapta cok canimi daraltmisti ama otomotov ogretmeni ve ayni zamanda allianzda hasar uzmani olan bir arkadasim konuya aciklik getirip beni rahatlatti. Bu vites kutusu icindeki dislilerin bosluguymus ve normalmis. Isinma nedeniyle olusabilicek sisme ve gerilmelere karsin disliler arasinda bosluk biraklirmis. Zaten uzun sure arac kullanildiginda bu bosluk sisme nedeniyle kapaniyormus. Yeni nesil alman araclari bu bosluk icin hidrolik yapmis, dislilerde bu bosluk yine var ama vites kutusuna yerlestirdigi hidrolik sayesinde bu boslugu hissetmenizi engelliyormus. Bu bir sorun degil, gonul rahatligiyla kullanmaya devam edebilirsiniz, ama asiri bir durum var ise servistende destek almakta fayda var.

evet gerçekten araç sıfır olunca insanı tedirgin ediyor.Çünkü piyasaya yeni çıkmış bir araba ve ben diğer arabalar gibi bu aracı inanın rahat kullanamıyorum bir sorun çıkacak diye

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun benım clıo 4 aracımda da var.arac 3.vites de iken ayağımı gazdan çektım mı vites topuzu titreme yapıyor sürekli titriyor çok da değil azda değil ama titreme var elimi koymamla veya gözle bakmamla belli oluyor zaten servise gösterdim renoya mail attılar gelen cvpda ise 3.vites dişlisinin değişmesini söylemışler bende kabul etmedim şanzıman inecek açılacak araştırmama göre düzen tutması cok zormuş renoya mail attım yenı şanzımanla değişilsin diye arayacaklarmış benı degerlendirip

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet gerçekten araç sıfır olunca insanı tedirgin ediyor.Çünkü piyasaya yeni çıkmış bir araba ve ben diğer arabalar gibi bu aracı inanın rahat kullanamıyorum bir sorun çıkacak diye

bu sizin bahsettıgınız ileri geri hafıf titreme normal zaten kafanıza takmayın ondan hiç bişey olmaz benm aracda da oluyor gaza basınca cekınce felan sıkıntı yok :)

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizden ricam aracınızla 3. vitesde iken ayağınızı gazdan bi çekın sizinde vites topuzu sürekli titriyormu bi deneyın ayırca mümkünse bide servise gösterp söylediklerini burda paylaşabilirmiyiz...acaba söyledikleri birbirini tutacakmı

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın vites kutusu değişti ama bu seferde 4. vitesde titreme oluştu diğer viteslerde sıkıntı yok :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın vites kutusu değişti ama bu seferde 4. vitesde titreme oluştu diğer viteslerde sıkıntı yok :)

geçmiş olsun. tekrar kontrol ettirip gerekiyorsa yine değişim talep edin derim. şanzıman gibi pahalı ve işçilik isteyen bir parça değiştiriliyorsa vardır bir sıkıntı...