38 bin tl hasar cikti air bag acilmadi.. Ne yapmaliyim?

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kara araçları kasko sigortası genel şartları B.3.3.2.2 kısmını okumanızı öneririm. Ayrıca kasko klozunda 1 yaşına kadar olan araçlarda tam değer ödenir gibi bir madde oluyor genelde. Hatta üzerindeki aksesuarların orjinal değilse 2.el piyasasına göre onlarında ücreti ödenebiliyor. Her firmanın klozuda farklıdır. Kimisi 1 yaşına kadar olan aracın kaza anındaki 2. El piyasasına bakar kimisi ise kaza anındaki sıfır araç fiyatına bakar hatta üretimi yoksa bir üst modele bakar. Kendi klozunuzdaki neyse o olacak yani. Ancak fiyat düşük verilirse itiraz edin fiyatı yükseltebiliyorlar.

archon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınızın tam modeli neydi acaba ? Yani icon edc 1.5 dcı mı yoksa manuel icon 1.5 dcı mı ? bide 2015 model mi ?

ıcon 2015 DCI EDC 7000 KM de

archon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kara araçları kasko sigortası genel şartları B.3.3.2.2 kısmını okumanızı öneririm. Ayrıca kasko klozunda 1 yaşına kadar olan araçlarda tam değer ödenir gibi bir madde oluyor genelde. Hatta üzerindeki aksesuarların orjinal değilse 2.el piyasasına göre onlarında ücreti ödenebiliyor. Her firmanın klozuda farklıdır. Kimisi 1 yaşına kadar olan aracın kaza anındaki 2. El piyasasına bakar kimisi ise kaza anındaki sıfır araç fiyatına bakar hatta üretimi yoksa bir üst modele bakar. Kendi klozunuzdaki neyse o olacak yani. Ancak fiyat düşük verilirse itiraz edin fiyatı yükseltebiliyorlar.

0 klauzunu kullanabılmek ıcın aracın yuzde 85 ının hasar gormesı gerekıyormus

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arac degerının en az yuzde 50 sı denılıyor ama.. benım arac henuz 4 aylık daha 7 bındeydı.. bana eger ıkıncı el arac muamelesı yaparlarsa ozman kavga var hocam ıste..
gıdıpte bana senın arac 55 bın tl degerınde derlerse ozaman nasıl olacak bılmıyorum

2011 yılında başıma geldi. Clio 3 aracın kasko değeri 23 bindi 10.000 tllik hasar çıktı ve experin dediği olay kasko değerinin %20 si aşıldığı için araç perte çıktı. Ama şuan güncel kanun nedir bilgim yok expere ısrar edin gerekirse dava açın aracınızın fiyatını alın derim. Benim tanıdığım Galerici 5 aylık arabasıyla kaza geçirdi ve araç perte çıkmayacaktı dava açtı kazandı sigorta aracın sıfır parasını verdi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

archon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 yılında başıma geldi. Clio 3 aracın kasko değeri 23 bindi 10.000 tllik hasar çıktı ve experin dediği olay kasko değerinin %20 si aşıldığı için araç perte çıktı. Ama şuan güncel kanun nedir bilgim yok expere ısrar edin gerekirse dava açın aracınızın fiyatını alın derim. Benim tanıdığım Galerici 5 aylık arabasıyla kaza geçirdi ve araç perte çıkmayacaktı dava açtı kazandı sigorta aracın sıfır parasını verdi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hocam polıceye baktım sımdı; kesınlıkle hakkımı arıcam kı kusur oranım da yuzde 0 cıkmısken

kişibaşına bedenı 20 bin
kaza basına bedenı 40 bin
kaza basına maddi 20 bin yazıyor.. heralde 20 bın mı benım kasko degerı

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam polıceye baktım sımdı; kesınlıkle hakkımı arıcam kı kusur oranım da yuzde 0 cıkmısken

kişibaşına bedenı 20 bin

hayır o değil

sizin araç connect 1.5 dci sanırım normal clio da edc yok çünkü dizelde.

Araç KoduAracın MarkasıArac TipiModelBedel
1221151RENAULT (OYAK)CLIO CONNECT 1.5 DCI EDC 90201570.100,00 ₺

ozalpkilic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kasko poliçenizi iyice okuyun kapsamıını filan bilin aracı pert edersiniz karşı tarafa dava açarsınız bi hukukcu ile görüşün bedeni bütünlüğünüze zarar geldiyse manevi tazminat hakkınız doğar

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

kişibaşına bedenı 20 bin

Türkiye Sigortalak Birliği (TSB) sitesinden baktığım zaman 2015 model clio icon edc arabanın kasko değeri
1221132RENAULT (OYAK)CLIO ICON 1.5 DCI EDC 90201567.550,00 ₺

67,550 olarak görünüyor bunun %20 si 13,510 TL yapar veya kasko şirketinin size dediği gibi %50 si olsa dahi 33,775 tl yapar yani uzun lafın kısası 38 bin tl'lik hasar arabayı perte çıkarmaya yeter. Arabanın şasesinde çekme veya yamulma varsa eğer o aracı kesinlikle pert ettirin çünkü satamazsınız.

archon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türkiye Sigortalak Birliği (TSB) sitesinden baktığım zaman 2015 model clio icon edc arabanın kasko değeri
1221132RENAULT (OYAK)CLIO ICON 1.5 DCI EDC 90201567.550,00 ₺

67,550 olarak görünüyor bunun %20 si 13,510 TL yapar veya kasko şirketinin size dediği gibi %50 si olsa dahi 33,775 tl yapar yani uzun lafın kısası 38 bin tl'lik hasar arabayı perte çıkarmaya yeter. Arabanın şasesinde çekme veya yamulma varsa eğer o aracı kesinlikle pert ettirin çünkü satamazsınız.

Evet dediğiniz gibi çıktı.. şimdi 38 BIN TL DEN 30.000 BINE KADAR DÜŞMÜŞ MASRAF EN SON BIRDE RENAULT KATILIM PAYINI BEKLIYORLARDI..
PEKI BU DURUMDA FARZEDELIM ARAÇ YAPILACAK DEĞER KAYBIM ORTALAMA NE OLUR. ONA GÖRE TALEP TE BULUNACAM SANIRIM?
YARDIMLARINIZ ICIN COK TESEKKURLER