4.5G'de Bankacılık İşlemleri Yapılamayacak!

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 Nisan'dan itibaren Türkiye'de kullanımı resmen başlayacak olan 4.5G ile ilgili ciddi bir uyarı yapıldı.
4-5g-de-bankacilik-islemleri-yapilamayacak.jpeg

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda kişilerin sim kart değişikliğinde bazı işlemler yapması gerektiği belirtilirken değişiklikleri yapmayacak kişiler yeni sim kartları ile online bankacılık sistemlerini kullanamayacak.
Açıklama yapan uzmanlar bankacılık işlemlerinde kişilerin mesaj alabilmesi ve sisteme giriş yapabilmesi için bankalar tarafından gönderilen şifreyi kullanması gerektiği söylenirken, 4.5G'ye geçiş yapan kişiler bu SMS'leri alamayacak. Gelen mesajların alınamaması erişim sorunlarına yol açabileceği gibi pek çok kişinin de mağdur olmasına neden olabilecek.
Bugüne kadar 4.5G ile ilgili sorunlar paylaşılmasa da yapılan bu son açıklama ile birlikte kişilerin değişikliklerde dikkatli olması istendi. Basında yer alan bu haberlerin ardından bankalar tarafından da müşterilerine bilgilendirici mesaj ve mailler atılmaya başlanırken kişilerin 4.5G için SIM kart değiştirme işlemlerini nasıl yapması gerektiği konusunda önemli bilgilendirme yapıldı.
4.5G geçiş sonrasında yaşanan bu sorunun yaşanmasındaki en önemli kriter değişen SIM kartta bankaların kısa mesaj gönderememesi. Kart değişikliği öncesinde bankalar ile yapılacak görüşme sonrasında sim kartlar için bloke kaldırılması yeterli olurken bu işlemlerin yapılması ile birlikte kişiler yeni hatlarına mesaj alarak bu konudaki sorunu çözebilecek.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
4.5 nedir zaten ya bir akıl hastalığıdır gidiyor memleketimde fıkraya döndük saçma sapan uygulamalarla dünyada ilk ve tek 4.5......Allah'ım aklıma mukayyet ol normal 5'e geçene kadar ya sabır:)

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sim karti degistim 4 5 banka yi aramak zorunda kaldim bekle bekle dakikalarca telde..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
128kbit kart istemeyi unutmayın. Hiç bir bankacılık işleminde sıkıntı yaşamazsınız. Bana verdikleri 64kbit'i almadım ve ısrarla 128 istedim. Getirtip vermek zorunda kaldılar. Hat değişimi gerçekleşirken 128 istemeyi unutmayın. Zaten 128 istediğiniz anda size soruyorlar bankacılıkta mı kullanacaksınız diye.!!!

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
128kbit kart istemeyi unutmayın. Hiç bir bankacılık işleminde sıkıntı yaşamazsınız. Bana verdikleri 64kbit'i almadım ve ısrarla 128 istedim. Getirtip vermek zorunda kaldılar. Hat değişimi gerçekleşirken 128 istemeyi unutmayın. Zaten 128 istediğiniz anda size soruyorlar bankacılıkta mı kullanacaksınız diye.!!!
Bunu yazıdığın iyi oldu abi gelsinde aklımda bulunsun .

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Mesaj hiç bir şekilde mi gelmiyor 4.5 G olunca. Sim kart değiştiğinde bloke kaldırma işlemi yapılıyor.Kimi banka sitesi üzerinden kimi bankada da talimat ile.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Pazar günü kartı değiştirdim çalıştığım bankaları arayıp blokeleri kaldırdım ..

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bankaları aradıgınızda biraz beklemek yolu ile kaldırabiliyorsunuz işte telefonda beklemek lazım ıslık