5. Vites 100-120 km Arası Pedalda Titreme

aytamal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, 1.5 DCI Megane 2008 aracımın 100-120 km arası hızlarda gaz pedalında hafif bir titreme oluşuyor. Neden olabilir? Bakımı yeni yapıldı. Yağı ve filtreleri değişti. 4 balata değişti. Akslara baktık sorun yok. Balansı da iyi, direksiyonda bir şey yok. Pedalda titreme şeklide bir sorun. Uzun yolda rahatsız edici olacaktır. Çözmek istiyorum.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece 5. viteste mi var bu sorun? Benzeri benim bi önceki megane 'da vardı. 2. ve 3. viteste 2000 devir civarında pedalda gaza basınca pedalda titreme oluyordu. Uzun bir süre bulamadım sorunun kaynağını. O şeklnde arkadaşıma satmıştım, onun bi ustası çözdü işi. Motor üst takozu(motor kulağı da deniyor galiba) değişerek sorun çözülmüştü.

aytamal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece 5. viteste mi var bu sorun? Benzeri benim bi önceki megane 'da vardı. 2. ve 3. viteste 2000 devir civarında pedalda gaza basınca pedalda titreme oluyordu. Uzun bir süre bulamadım sorunun kaynağını. O şeklnde arkadaşıma satmıştım, onun bi ustası çözdü işi. Motor üst takozu(motor kulağı da deniyor galiba) değişerek sorun çözülmüştü.

Evet öyle görünüyor. Motor kulağına en kısa sürede baktıracağım. Başka bir sorun aklınıza gelir ise lütfen söyleyin. İlginiz için teşekkürler.

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor bloğundaki titreme eğer pedala vuruyor ise doğrudur motor sol üst takozu ciddi sarsıntıyı azaltır. Genelde sökülüp bakıldığında yırtık görülüyor. Ben onunla birlikte şanzıman alt takozunu da değiştirmiştim. Ilk çalıştırma sarsıntı şikayetim kısmen azalmıştı.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback