5. vites vuruntu sorunu

dogancicv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cantekin 67 dostum onerilerin icin tesekkur ederim. Ama bilmeni isterimki benden sonra alan kisi aracimda ne ariza varsa bilerek alir. 3-5 bin kar edecegim diye kimsenin basini yakmam. Biz durustlukten yanayiz. 5 bin lira asagiya veririm. Neyse guzel kardesim sen rahat ol o konuda.

Evet simdi ben renaulta sikayet maili atiyorum bakalim ne olacak isin sonu...

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
serviş dışında başka bir ustaylada tecrübeye çıksanız diyorum, daha açıklayıcı bilgi edinilebilir. servisler garanti süresince belli seviyelere kadar olan arızalarda bu kadarı normal demeye yakın oluyorlar.

mais'e yazmakla iyi etmişsiniz, sonucu bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. çok geçmiş olsun arkadaşım

dogancicv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mais den gelen cevap bu ve benzeri vuruntularin normal oldugu. Bu cevap uzerine maise iyi bir sovup kendim cozum aramaya basladim. Kis lastiklerimi servisin tavsiyesi ile 205 55 16 ile degistirdim. Abs beyninden de lastik ebati degistirilmisti. Bu vuruntu problemi bu degisimden sonra baslamisti. Dun tekrar servise gittim ve biraz bagirmanin ardindan tekrar lastik ebatimi 205 60 16 olarak duzelttirdim. Su an icin aracimda olmasi gerektigi kadar bir vuruntu var. Tum sikinti abs beynine kodlanan lastik endeksinden kaynaklaniyormus. Ama bu cozumu yine kendim buldum. Sagolsun ne renault ne de personeli bu isten anlamiyor. Yaptigim teknik arastirmalar sonucu tork okuyucunun duzensiz calismasi. Ebat degisince problem yaratiyor. Diyecegim o ki lastik ebati degistirmeyin.
Yardimci olmaya calisan tum arkadaslarima tesekkur ederim.
Saygilarimla....
C.Volkan DOGANCI
Mak.Yuk.Muh.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun arızayı halletmişsiniz:eyv
az bilinen ince bir bilgiyi paylaştığınız ve lastik ölçüsü değiştirince yapılaması gerkenleri hatırlattığınız için ayrıca çok teşekkür ederim, keyifli sürüşler:)

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
değişik bir sorunmuş.çödüğünüze sevindim.servisdeki elemanlar biraz mantık yürütseler kendileride sizin gibi problemin çözümünü bulabilirlerdi.

dogancicv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu bana iyi bir ders oldu açıkcası. Bundan sonra alacağım (sıfır km) araçlarımda kesinlikle orjinalin dışında bir şey yapmayacağım. Bunun içine jant kapağından tutunda, sibop kapağına kadar:) hiç bir servisin de tavsiyesine uymayacağım. orjinal ne ise o.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun sorununuzun çözüme ulaşması sevindirici iyi günlerde kazasız belasız kullanın

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir problemi çözmek ne güzel bişey...bizde öğrenmiş olduk çok teşekkürler....Bende hani biraz daha güzel görünsün diye büyük jant lastik alayım diyordum...Bundan sonra bende vazgeçtim..