5.viteste ıslık sesi

lanet223

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar Bende R19 1.4 RNA araba var bayram dönüşü 5.viteste gaza bastıgımda ısLık sesi duyuyorum fakat başka hiçbir viteste yapmıyor sadece 5.viteste ister düşük ister yüksek devir olması farketmiyor 5.vitese taktıgım gibi gaza bastıgımda o sesi duyuyorum.Ama ayagımı gazdan çekince ses gidiyor sadece gaza basınca oluyor.Sizce neden yapar

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu problemime Allah rızası için yardım rica ediyorum.

beytullah

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son susturucunuz tıkanmış olabilir abi..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aynı garip ses ve aynı vites bendede olmuştu bir uzun yolda ve esrarengiz bir şekildede yokolmuştu,ustalardan biri şanzıman açıldığında bir dişlinin tam yerine milimetrik geçmemiş olabileceğini oturuncada sesin kesilme nedeninin bu olabileceğini söylemişti hımm Herhangi bir revizyondan geçmişmiydi sizin şanzıman ? Aynı ses sanıyorum hiçbir viteste yok 5 te ve sadece gaza basınca duyulan bir ıslık sesi değilmi ?

nom_oto

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turbo üflemesi olabilir mi? (Turbolu araçlar için geçerlidir. R19 olduğu sonradan fark edilmiştir)

Son düzenleme:

lanet223

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı garip ses ve aynı vites bendede olmuştu bir uzun yolda ve esrarengiz bir şekildede yokolmuştu,ustalardan biri şanzıman açıldığında bir dişlinin tam yerine milimetrik geçmemiş olabileceğini oturuncada sesin kesilme nedeninin bu olabileceğini söylemişti hımm Herhangi bir revizyondan geçmişmiydi sizin şanzıman ? Aynı ses sanıyorum hiçbir viteste yok 5 te ve sadece gaza basınca duyulan bir ıslık sesi değilmi ?

Bu konuyu açtıktan 4-5 gün sonra bu ses kesildi Evet dedigin gibi gaza basınca ses geliyordu valla şuan herşey normal :)

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun var ama Hep uzun yolda 95 ile 100 arası 5 viteste yapıyor ve sadece uzun yolda yapıyor. Düzeldi dersinizi uzun yola çıkıp aracı yokuş aşağı kompresore vurdurunca gelmeye başlıyor. Şehir içinde sorun yok. Kayıştan gelmediğine eminim.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun var ama Hep uzun yolda 95 ile 100 arası 5 viteste yapıyor ve sadece uzun yolda yapıyor. Düzeldi dersinizi uzun yola çıkıp aracı yokuş aşağı kompresore vurdurunca gelmeye başlıyor. Şehir içinde sorun yok. Kayıştan gelmediğine eminim.

En az 5000 km. yapmadı bendede geçen yine başladı bugün çıktım bastım tık yok ustaya soruyorum abi olurmu öyle şey dedi :sarhoş ​çözemedim valla ........