5cm yay ?

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar forum konusunda biraz acemi olduğum için doğru yeremi açtım tam bilemiyorum, yanlış yere açtıysam taşınabilir.

konuya gelirsek, siparişini verdiğim aracım 1 ay sonra gelicek inş, bu süre zarfındada jant lastik ve yay arayışı içine girdim, jant ve lastiklerimi buldum ancak 5cm yayı deli gibi gece gündüz nette aramama ragmen bulamadım, 3,5cm HR var biliyorum ama 3,5cm'lik resimlere baktgım halde bana hala yüksek geliyo, o yüzden bu 1 ay içinde 5lik yay bulmam lazım.
acaba duyduğunuz gördüğünüz bildiğiniz varmıdır, link telefon şahıs kim varsa bana ulaştırabilirmisiniz acaba :)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu Doğru yerinde :eyv bilen arkadaşlarım cevap yazacaktır.

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 cm lik yay şuan yok benim bildiğim. 3 cm var bende ön lastikle çamurluk arasına 1 parmak anca giriyor.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yay takılması neticesinde direksiyon kutusu da dahil ön takım ve bağlı bütün parçaların garanti dışına çıkacağını hatırlatırım. Malum direksiyon kutuları sıkıntılı tek tek değişiyor ki mayısta daha da güncel bir parça gelecek. Yay takarsanız servise gitmeden önce söktürmeniz lazım ki müdahale tespit edilirse onuda boşa yapmış olursunuz. Birde 5 cm bu araç için çok fazla bence.

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yay takılması neticesinde direksiyon kutusu da dahil ön takım ve bağlı bütün parçaların garanti dışına çıkacağını hatırlatırım. Malum direksiyon kutuları sıkıntılı tek tek değişiyor ki mayısta daha da güncel bir parça gelecek. Yay takarsanız servise gitmeden önce söktürmeniz lazım ki müdahale tespit edilirse onuda boşa yapmış olursunuz. Birde 5 cm bu araç için çok fazla bence.

Yaylarla ilgili müdahaleyi kimse anlamıyor abi heleki servisle aranız biraz iyiyse hiç bir sıkıntı çıkmaz.

3cm'lik yayda kolay kolay arıza çıkarmaz zaten araçda biraz düzgün kullanıyorsanız.

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yürüyen aksamın garantiden çıkacağını biliyorum, zaten aracım daha gelmedi, mayıs başında üretilen seriden gelicek aracım, o yüzdende direksiyon kutusu tahminimce iyileştirilmiş parçadan olacağını düşünüyorum, ki zaten aracı aldıgım gün takmayı düşünmüyorum yayları, önce 1-2 gün test edicem eğer ses varsa servise götürücem, ha baktim ki ses sorun takırtı gıcırtı benim aracımda yok ozaman yayları takarım, birde 5 cm bana göre en güzeli, çünkü gerçekten yüksek araç sevmiyorum, şimdi bindiğim clio bile yerle bir diyebilirim :) o yüzden 5lik yay arayışındayım, bulamazsan namıştainda coil yaptırıcam son çare.