6 ileri manuel araçlara sabit volan

yakaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar bildiğimiz gibi araçlarımızın debriyaj sistemi çift kütleli volan a sahip. Sabit volana geçişle ilgili onca araştırmama rağmen bizim araçlarımız için düzgün bir kaynak bulamadım. Aracım için mapa marka komple kit sipariş vereceğim.Satıcı ürünü çok övüyor aslında valeo nun kit 4p dönüşüm kiti var ama hem çok pahalı hem tedarik etmesi zor hemde daha sonrası içi kendi baskı balatası oda pahalı. Hem daha önce bu değişimi yapanların yorum ,tavsiye yada eleştirilerini dinlemek hemde yapmayı düşünenler için kaynak olması açısından bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu işlemi pek yapan olduğunu sanmıyorum.

yakaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başka marka araçlara ait videolar internette mevcut. Bizim araçlarla ilgili video yok fakat parçacılar ürünü satıyorlar.

yakaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonunda toplam işçilik dahil 1750 tl ye komple set alıp aracıma taktım kavrama çok iyi altta kavrama yapıyor silkeleme ,sarsıntı vesaire yok.Uzun yol yapacağım yakında tekrar tecrübelerimi paylaşırım.

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonunda toplam işçilik dahil 1750 tl ye komple set alıp aracıma taktım kavrama çok iyi altta kavrama yapıyor silkeleme ,sarsıntı vesaire yok.Uzun yol yapacağım yakında tekrar tecrübelerimi paylaşırım.
Hayırlı olsun.takipteyim

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koru

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam deneyimlerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabit volanı tavsiye etmiyorlar. O motora o şanzımana öylesi uygun olsaydı sabit volan koyarlardı diyor ustalar.

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi geceler. Fiat scudo 2.0 aracım vardı. Dediğiniz gibi oynar volant sistemine sahipti. Yenileme işlemi esnasında oldukça pahalı olduğu için sabit volant değişimi yaptırmıştım. Sabit volant ile sert kalkışlarda araç eski volanta göre biraz daha sarsıntılıydı sadece. Onun dışında herhangi bir aksaklık görmedim.