60.000 km bakim

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar dün fluence 1.5 dci 110 hp edc extreme edition kullanıcısıyım. Aracım henüz 53.000 km de. Dün bakım için yetkili servise gittim. 60.000 km bakımı için verien fiyat;
Motoryağı yağ filtresi hava filtresi polen filtresi mazot filtresi için 580+kdv ve triger seti (kayış bilya termostat ve alternatör kayışı dahil) 1.250 tl +kdv....

Özel servis fiyatları
60.000 bakım 340 tl
Triger seti 550 tl
Tüm parçalar orjinal mais ürünü.....

garanti devam etmiyor ve de görüştüğün özel servis güven veriyorsa tercihim orası olur

bkazak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar triger setini (triger kayışı bilya+rulman devir daim ve alternatör kayışı dahil) parçaları kendim aldım 280 tl ve 70 tl işçilik verdim. Parçalar orjinal mais ürünü. Ayrıca 60.000 km bakımı için de hava mazot yağ polen filtreleri ve 5 lt elf dpf li araçlar için ürettiği rn0720 yi karşılayan tam sentetik 5w-30 motor yağı dahil 220 tl ye aldım ve 40 tl de işçilik ile 260 tl ye hallettim. Ancak sorun şu ki; değişimi yapan servis triger seti orjinal ama bu filtreler orjinal ürün değil çin malı diye diretti. Takmayalım bunları bedekiler orjinal bunları takalım diye. Ben de aldığım yer ile görüştüm hepsi orjinal ürün ve sorun çıkarsa elinizde fatura var tüm zararlarınızı karşılarım dediği için yağ filtresi hariç hepsini taktırdım. Yağ filtresini de servisin prjinal dediği filtreyi taktırdım ne olur ne olmaz diye.... Yanlız kafama da takıl adı değil hani.. ürün kutuları ve üzerindeki kodlar aynı sadece yazı renklerinin tonu farklı biraz ama örneğin benim aldığım yağ filtresi 2015 üretimi ve servisin taktığı 2017 üretimi... piyasada renault mais ürünlerinin taklitleri var mı? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.... Bakımdan sonra özellikle 5w-30 yağdan sonra motor sıfır gibi şıkır şıkır çalışıyor. Özellikle soğuk ilk çalıştırmada muhtemelen aşınma minimuma indi ve turbo yağlama daha iyi seviyede olduğunu düşünüyorum...
Fluence 1.5 dci 110 bg edc extreme edition

bkazak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım 53.xxx km de. Triger değişimi 80.000 km veya 4 yıl deniyor servis ve kitapçıkta... ancak 80.000 km ya da 6 yıl da değiştirenleri duydum. Benim ataçta da triger söküldüğünde baktım ve şuna eminim en az 1 yıl ve 20bin km daha gidermiş.....

tozer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
60000 km bakimi gaziantep imam kayali servisinde yapildi (turkiye'nin en rezil servisidir) yag, filtreler, bilmem ne contasi, klima bakimi, genel kontrol vs vs... indirimle felan 500... kdv dahil. Aracin garantisi devam ediyor. Yoksa onunden gecilecek yer degil. Amatorluk diz boyu. Bir de her gelen fluence megane'a "hangi sirket abi" sorusu... anlasilan renault antep'te hic bireysel fluence megane satmamis.

drezin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pazartesi randevu aldım bütün filtreler ve triger kayışı 1300 tl dediler bakalım pazartesi gidicem herhalde