60 lık düz boru ve egzos muayenesi :=)

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dün egzos muayenesinin son günüydü orjinal egzosu ustama vererek 60 lık boruyu sökmesini istedim sebebini sorduğunda muayenenin son günü olduğunu ve muayeneden sonra tekrar değiştireceğimi söyledim. ramazan hali iş zor geldi sanırım muayeneye sokup sokmadığımı sordu bende geçmeyeceğini düşünerek direk buraya geldiğimi söyledim. sen muayeneye git geçmezse hallederiz dedi ve çok güzel bir şey yapmış oldu hem zamanım hemde param cebimde kaldı:cool: nasıl oldu bilmiyorum ama sıkıntısız bir şekilde egzos muayenesinden de kurtulmuş olduk.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunların garezi bana demekki :D

zerqcool

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
niye geçmesinki muayeneden ben onu anlamadım..

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
muayene istasyonundaki adamda senın usta gibi bıkmıs sanırsa m:D

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunların garezi bana demekki :D

sen yanlış yerlere gidiyorsun demekki :)

niye geçmesinki muayeneden ben onu anlamadım..

bende nasıl geçtiğini anlamadım madem sıkıntı olmuyor egzosa neden bir sürü aparat takıyorlar egzos gazının değerlerini azaltmak için

muayene istasyonundaki adamda senın usta gibi bıkmıs sanırsa m:D

tüv dekilerde böyle olsa artık hayat bize güzel olur :)

Burak61

Bilgi Girilmemiş
Abi yorma dayıyı işte ben arabayı bile getirmiyorum egzoz muayaneye o kadar üzerine düşmüyolar bas mührü geç :D

zerqcool

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
egsoz gazının değerini azaltmak için ne aparatı takıyolar 94 model civicim var benim düz boru üstünde her sene geçiyor muayeneden.. yeni araçlarda katalitik konvertör var sadece egsozda o da karbonmonoksiti karbondioksit ve su buharına çevirmeye yarıyor.. eski araçlarda genelde kat yok zaten.muayenede sorun yaşanmaz çok kıl biyere denk gelmezsen..

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
bizim arkadaşın 7 yaşında bakımsız arabada bitik; debriyaj,fren,amortısor,yağlar,...vs... öylece, far-sis hatasıyla geçti... benım eskı araba bakımlı ve 4 yaşındaydı, zor geçti, renkli cama bile film yazmışlardı... böle TÜV e böle şansa dedim... arkaşta sırtardı akşama kadar... ayar oldum... demek tüv görevlisine bağlı bu işler, adam bıkıksa her türlü geçio... şimdi sıfır arbalıyım tüv vaktı gelınce napcam... :sinirli

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun