60 lt lpg tankı hakkındaki sorularım...

06kaandar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi akşamlar arkadaşlar benim araçta 60 lt silindir lpg tankı var. düz sistem atiker takılı. her zaman kırmızı yandıktan 5 10 km sonra gaz alırım en fazla 32 lt gaz alıyor.
sorum şu 60 lt tank en fazla kaç lt yakıt alır?
şimdi kırmızı yandığından beri gaz almıyorum ve araba şehir içi 400 km yi buldu(350 de kırmızı yandı).
ikinci sorum ise depoyu boşaltana kadar aracı kullansam bir sıkıntı oluşurmu?
gaz tamamen bittiğinde trafikte çok sıkıntı yaşarmıyım?

muhtemelen gösterge doğru göstermiyor tam ölçüm yapmam adına lpg yi tamamen sıfırlamak istiyorum.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz biteceği zaman gaz yememeye başlar o sırada benzin sistemi faalse ve benzine geçerseniz bi sıkıntı çıkmaz.

06kaandar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz biteceği zaman gaz yememeye başlar o sırada benzin sistemi faalse ve benzine geçerseniz bi sıkıntı çıkmaz.

kardeş sıralıda öyle diye biliyorum ben bizimki eski sistem gaz bitince stop eder heralde...

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzine geçersiniz derken manuel olarak anahtardan :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim tankta 60 lt. Yaklaşık 50-52 lt alıyor. Aracım 2.0 rxt ve şehir içi 430 km den sonra dolduruyorum. Ama daha bu güne kadar hiç sonuna kadar kullanmadım.

06kaandar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 430 km sonra teklemeye başladı bu halde 20 km daha gitti 450 km oldu ama stop etmedi halen gidiyordu tekleyerek. Bende uzatmadım LPG aldım araca ve 41 Lt aldı. Atiker bayii ile görüştüm sonra 60 Lt tankın %80 oranında yani 48 Lt gaz alabileceğini söyledi sistemin kendini koruma adına 8 10 Lt LPG kalması normal dedi. İşin özeti depoyu fulleyince 400 km sonra LPG alacağım artık kırmızı yanınca daha ne kadar gider tedirginliğini kalkmış oldu üstümden :)