6000 devirde gaz kesiyor normalmi ?

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun motoruda F3R

Chucky

Çağatay KOCAKUŞAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kavuşayım yavruya deniyeceğim hemen ; abi 5000 de 200 geldi bide 5 kişiydik arabada yanlış hatırlamıyosamda kesiciye girmeden 210 nu gördü
deviri tam hatırlamıyorum:eyv

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
LPG de devir kesmesinin mantığı şu. LPG DE araba 6000 li devirlere geldiğinde benzine geçer öyle devir keser. Eğer o sistem kapalı yani benzine geçmiyosa devir kesmez. veya LPG kitinizde benzine geçme özelliği yoktur. Ama çoğu sistemde benzine geçer ve keser.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kavuşayım yavruya deniyeceğim hemen ; abi 5000 de 200 geldi bide 5 kişiydik arabada yanlış hatırlamıyosamda kesiciye girmeden 210 nu gördü
len hasta zaten kadran son 220 neyin devrini kesecen :D 6000de rahatlıkla 220 der demekki.. ben denemedim en son LPG de 190 dedim ama devir saatine dikkatli bakmadım sanırım

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün arabamıza LPG ayarı yaptırmaya gittiğimizde bu sistemi anladım .

LPG ECUsunun yazılımı ile alakalı bu , Sıralı sistem ayarlanırken devir kesme istenilen düzeyde olabilir .
Benimde 6000 miş ben 6500( Orjinale sadık kaldım ) 'e ayarlattım .

LPG ATİKER .

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abimin Focus var 2.0 oda boşta 7000prm'de girdi.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boşta devir kesiciye girmeyin . Arabaya zararı oluyormuş . Viteste bişey olmaz .
Nasıl olmaz Kadir :D
Kesicinin her zaman zararı vardır ama vites değilken bu zarar hat safhada oluyor :)
Çağatay verdiğin bilgi yanlış, 5000de 200 yapmaz, devrin daha yüksek olması lazım

purmol

Bilgi Girilmemiş
şimdi siz karbüratör lü araç ve enjeksiyon lu aracı karşılaştırıyosunuz burası ilk olarak yanlış . karbüratörlü araçlarda genelinde devir kesici yoktur o yüzden kadranda 7 i aştığını görürsünüz çünki mekanik sistem motor u korumaya alan bi beyin yok. 6.000 de devir kesmesine gelince sizin aracınız gerçek devri nedir bilmiyorum fakat 6500 yada 6250 devir de devir kesiyor diyelim ve sizin aracınız 6000 de kesti korkmanıza gerek yok lpg den dir .öyle lpg nin markasına falan bakacağını da sanmıyorum zavolide 5000 li devirlerde devir kesen araçlar var .benim önceki aracım 1.4 kangoo sıralı sistem atiker vardı ve çatır çatır 6250 devir çeviriyordu araç olay tamamen lpg de bitiyor

kene

Ramazan MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg filan bilmemde, motor sogukken daha erken kesiyor. benimde basıma geldi 5000 lerde kesmişti, ama motor soguktu...

purmol

Bilgi Girilmemiş
o motor un dandikliğine bağlı :p hehehehehehe