61 kp 867 megane coupe

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin..
takıldığın yerde yardımcı oluruz abi her türlü..
maaşallah..

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağolasın Hakan bi sıkıntı çıktımı ilk sana ulaşıyorum zaten. buluşmayı bekliyorum soracağım çok şey var

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel maaşallah gözüme çarpan en büyük sorun 1. ön tampon ızgarası sşyah olsun kesinlikle yakşacak 2. ise herkesin dediğii yay :D

selcuk1710

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim allah kaza bela vermesin araban çok temiz gözüküyor:eyv fakat seninde bildiğin gibi kafanın biraz basılması gerekiyor. Yazdığın cvplardan anladığım kadarıyla 6cm lik yay takmayı düşünüyorsun. Aman kardeşim sakın sadece 6cm lik yay takarak bu işe girme. bende aynı şeyleri yaşadım ve 6yı bırak 3lük takmama ragmen orjinal amortisörüm tam görevini görmedi, esnemediği içinde sanki takozun üstünde gittim kaç ay. sonunda kısaltılmış amortisör taktım ve arabanın %70oranında rahatladığını daha ilk kullanımda hissetim ve şuan o şekilde kullanıyorum, eskiye göre inanılmaz memnunum. Eğer senin arabanın ön tarafında orjinal yay ve amortisör ekipmaları takılıysa yapman gereken şey 3cm lik spor yay alıp, orjinal amortisörleri yada çıkma bulup kendininkileri bozmadan iyi bi amortisörcüde yayların boyuna göre ortalama 3cm kısalttırarak işini çözebilirsin:eyv hem daha sağlıklı olacaktır, hemde rahatlığın tadını çıkaracaksın.

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bunu bana istanbulda aracı alırken baktırdığımm servis önermişti ama trabzona kadar tanımadığım araçla kurcalatıp gelmek istemedim buralarda bu tip işlerle uğraşan usta sayısı çok az onları bulmakta sıkıntı bakalım dediğini yaptırmaya çalışacam olmadı yay tek çözüm olacak

selcuk1710

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acele etme kardeşim, sağlıklı olsun:eyv forumdanda yardım alabilirsin. ama gercekten hele 6cm lik yayı orjinal amortisörleriyle düşünemiyorum. cm lik yay alıp takmak gerçekten işin kolay yolu, ama 2kere masraf yapacağına 1kere yap ve tam olsun. Ben yaşayan biri olarak burda bu bilgilerimi paylaştım. İnan bana okadar fark varki oyüzden ısırarcıyım:eyv ben dediğim gibi 3lük kullanmama rağmen rahatsızdım, sen bide 6lık takacaksın. ee lastik yanaklarında ince. 6lık yay takınca araba düşecek ve orjinal amortisörün içine gömülecek, uzun kalan amortisörde esneme payı kalmadığından takozun üstünde gideceksin ve amortisörününde ömrünü yiyeceksin kardeşim karar senin

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu an arkalar öyle kasisler harici problem yok ama kasislerde kalas gibi kalkıp iniyoruz :)

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu an arkalar öyle kasisler harici problem yok ama kasislerde kalas gibi kalkıp iniyoruz :)

o işi ucuz paralara cantürk amortisör halleder sanırım.. düşünürsen konusurum abi

selcuk1710

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkalar zaten torksiyon, oralar ayarlı olduğu için ona yapacak bi işlem yok. ayarlı inip kalkıyor orası. bu anlattığım işlem sadece önler için yapılıyor

selcuk1710

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bak hakan hızır acil servis gibi imdada yetişti valla:) alternatif sonuçta