65 hp clio 3'ü 85 hp yapma sorunsalı:)

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
chiple olacak yalnız şöylede bir konu var 65 hp lilerde turbo yok..85 hp ile farkı bu..chiple 65hp 85 olurmu bilmiyorum..turbolu olsa olabilirdi belki..yanlış biliyorsam düzeltin...

10 hp en fazla alır burak doğru söylüyorsun ...fakat coolermı yok turbomu onu bende bilmiyorum..sanki cooler yok sanki o zaman olur herhalde.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen çünkü 85 liklerde motorun üzerinden intercooler borusu geçiyor 65 liklerde o boru yok..hatta kangoolarda o boru metal fluence lerde plastikten yapmışlar ne hikmetse :)

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
chiple olacak yalnız şöylede bir konu var 65 hp lilerde turbo yok..85 hp ile farkı bu..chiple 65hp 85 olurmu bilmiyorum..turbolu olsa olabilirdi belki..yanlış biliyorsam düzeltin...

65 hp lilerde turbo var sanıyordum

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

aynen çünkü 85 liklerde motorun üzerinden intercooler borusu geçiyor 65 liklerde o boru yok..hatta kangoolarda o boru metal fluence lerde plastikten yapmışlar ne hikmetse :)
Turbo var intercooler yok:) dolayısıyla o dediğin boruda yok...
65hp araç chipten sonra rahat 80hp olur...

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bişeyler eksik işte :) o yüzden en güzeli intercooler taktırıp chiplemek:)

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

turbo var iken neden intercooler olmaz sebebi nedir ?

65 liklerde turbo var
İntercooler yok nedeni ise motorun yapısı doğrutusunda mevcut sistemden gelen havanın debisi, yoğunluğu ısısı yeterli oluyor.
85 liklerde daha yoğun ve soğuk havaya ihtiyaç olduğundan intercooler var. turbo basınçlarıda 65 liklerden fazla. tabiki bu bg farkısadece turbo basıncının farkından gelmiyor. farklı parametrelerde var:eyv

Son düzenleme:

onurgfb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki benim aracta 75 bg bende varmı İntercooler?