70.000 km bakımı

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fren balatası fiyatı aynı diğer kalemler 5-10 tl ucuz .ben geçen sene değişmesine rağmen mazot filtresini gene değiştirin dedim 140 tl o biraz arayı açıyor. geçen sene özel servise gitmiştim mazot filtresi dahil hepsi orijinal demişti mazot filtresi ile polen filtresi yan sanayi çıktı servis bunlar markasız dedi. dikkat edin benim hatama düşmeyin. çünkü o parçalara orijinal parası ödedim maalesef.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fren balatası fiyatı aynı diğer kalemler 5-10 tl ucuz .ben geçen sene değişmesine rağmen mazot filtresini gene değiştirin dedim 140 tl o biraz arayı açıyor. geçen sene özel servise gitmiştim mazot filtresi dahil hepsi orijinal demişti mazot filtresi ile polen filtresi yan sanayi çıktı servis bunlar markasız dedi. dikkat edin benim hatama düşmeyin. çünkü o parçalara orijinal parası ödedim maalesef.
140tl'lik mazot filtresi ciddi bir tutarmış baya tutan bir parça ama iyi yapmışsınız malum kalitesiz tortulu benzin vb. nedenler daha büyük maaliyetler çıkarabilir. benim aldıklarımın bir kısımı renaulta ait parçalar değildi tam hatırlammıyorum ama 1 adet valeo 1 adet de bosch kutusu gördüm ben işlerim nedeniyle ilgilenemedim babam ilgilendi... aracınızdan memnunmusunuz? 1.2 2012 clio 4 ümü satıp 2010 üstü boyasız az km de 1.5dci laguna 3 alsam mantıklı olurmu acaba? gt serisi olursa çok hoş onlar.. Önerirmisiniz? dizel için gözümü korkuttular 100.000de motor ölür vb. bilgiler duyuyuyorum sürekli...

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size bilgilendirme olsun diye Laguna 3 2009 privilage 69000 km artılarını eksilerini yazacağım:

artları:

Mükemmel yol tutuş
kısa mesafeli iyi dozlanan frenler
Uzun yolda çok ekonomik
uzun yolda sessiz konforlu bir sürüş
iç malzeme kalitesi sınıfının standartlarında
düğmeler kullanışlı
geniş iç hacim ve bagaj
zengin donanım

eksi diyebileceğim bazı gördüklerim :
zayıf ikinci el
şehir içinde ekonomik değil
direksiyon ve vites topuzlarının çabuk yıpranması
boyutları nedeniyle şehir içi park sorunu

1.5 dci motoru piyasadaki en iyi dizel diyebilirim
100.000 km de kesinlikle motor bitmez ama km çok ve bakım görmemiş motorlarda marka ne olursa olsun sorun çıkar.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size bilgilendirme olsun diye Laguna 3 2009 privilage 69000 km artılarını eksilerini yazacağım:

artları:

Mükemmel yol tutuş
kısa mesafeli iyi dozlanan frenler
Uzun yolda çok ekonomik
uzun yolda sessiz konforlu bir sürüş
iç malzeme kalitesi sınıfının standartlarında
düğmeler kullanışlı
geniş iç hacim ve bagaj
zengin donanım

eksi diyebileceğim bazı gördüklerim :
zayıf ikinci el
şehir içinde ekonomik değil
direksiyon ve vites topuzlarının çabuk yıpranması
boyutları nedeniyle şehir içi park sorunu

1.5 dci motoru piyasadaki en iyi dizel diyebilirim
100.000 km de kesinlikle motor bitmez ama km çok ve bakım görmemiş motorlarda marka ne olursa olsun sorun çıkar.

aracın kalitesi tartışılmaz babamınki 75.000km oldu dediğiniz gibi vites topuzu haşat halde direksiyon kaplaması hafiften aşınmaya başladı bir de ön düzenekte boşluk vardı bir ara lastik takozunu değiştirtip bir elden geçirticez... eksilere çok hızlı şekilde solan ön farlarıda ekleyebiliriz sanırım... 1.5dci motor ekonomikliği ile ünlüdür ş.içi ekonomik olmaması ağırlığıyla alakalı sanırım... GT serisi farklımıdır? alırsam en donanımlısını almak isterim

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
GT serisi hakkında bilgim yok ayrıca benim aracımda ön düzenden en ufak bir ses gelmiyor bozuk yolda dikkat ediyorum ondan belki
farlar da bir solma henüz yok tek sorun direksiyon çünkü vites topuzunu değiştirdim.
şehir içi ekonomik olmaması ağır olmasından sonuçta bu araç d segment ve kesinlikle uzun yol arabası.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
GT serisi hakkında bilgim yok ayrıca benim aracımda ön düzenden en ufak bir ses gelmiyor bozuk yolda dikkat ediyorum ondan belki
farlar da bir solma henüz yok tek sorun direksiyon çünkü vites topuzunu değiştirdim.
şehir içi ekonomik olmaması ağır olmasından sonuçta bu araç d segment ve kesinlikle uzun yol arabası.

vites topuzunun size maaliyeti ne kadar oldu? ilginç bizim arabanın da direksiyon simidinde bir sıkıntı yok ama vites topuzu sanki 1.000.000km yapmış gibi... ön düzen işini bende anlamadım çukurdan bozuk yoldan bizde kaçarız ama aradaki lastik takozları bitmiş gibi ses geliyor...

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vites topuzunun size maaliyeti ne kadar oldu? ilginç bizim arabanın da direksiyon simidinde bir sıkıntı yok ama vites topuzu sanki 1.000.000km yapmış gibi... ön düzen işini bende anlamadım çukurdan bozuk yoldan bizde kaçarız ama aradaki lastik takozları bitmiş gibi ses geliyor...
baya bir süre oldu 250 tl civarındaydı.