70 - 85 Km arası Ses

vivident

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım 2006 model lpg'li dinamik scenicII
Son 1 haftadır aracımda şunu farkettim. Hız 70 Km ile 85 Km arasında sanki (araç vites isterken, devir yükselir, motor sesi artar yaa) motor sesi veya her nereden geliyorsa artık, bir ses duyuyorum. Hız 85'den yukarı çıkınca bir anda kesiliyor

Deneme yapmak için 100 km' ile 5 viteste giderken, vites küçültmeden yavaş yavaş hızı düşürdüm. Hız 85'te motor devri artıyormuş gibi ses çıkmaya başladı. Başına daha önce böyle bir problem gelen var mı ?

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili kardeşim bu hızlarda genellikle kapı tutamaklarındaki siyah dikdörtgen parça ( keyless - anahtarsız giriş : Türkiye girişi yok ) boş kapak çıtırtı şeklinde tamda bu hızlarda bu sesi yapar. Çözümü ise bu plastik parçaları ince uçlu tornavida veya bıçak yardımıyla çıkarıp kapıya oturan bölümlerine yapıştırıcı veya çift yüzlü şeffaf bant yapıştırıp tekrar yerine takmak. Bu olay hem megan 2 de hem de scenic 2 de aynıdır. Başka bir ses ise bilemiyorum. saygılar

vivident

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok yusuf bey bu ses dediğiniz yerden gelmiyor. O olayı aracı ilk aldığımda çözmüştüm :)

70-85 arası sanki aracın devri yükseliyor gibi bi durum var

vivident

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar problemim devam ediyor

70 ile 85 km arası sanki devir 3500 gibi motor sesi yükseliyor. 85'den sonra o ses duyulmuyor. Düz bir yolda 5. vitesle 100 km hızdan sonra vites küçültmeden deneme yaptım. 85 Km görünce sanki vites istiyormuş gibi yüksek devir sesi gibi motor sesi arttı. Devir göstergesindeki devrimde artış yoktu. 70 kmden aşağıya düşmeye başladığında ses kayboldu

Nedir şimdi bu durum

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim en iyisi yetkili servise aracını baktırman. bu hızlarda sese sebep olan ; kapı kollarındaki siyah parçalar , kapı altlarındaki çıtalar , tekerlek bilyası . Ama motor sesi artması şeklinde ses arması değişik bir durum. Servis ; formen ve araç sahibi ile birlikte yol testine çıkıp arıza teşhisini ücretsiz yapıyor. tavsiyem servis veya servisten ayrılmış araca hakim bir ustaya aracınızı baktırmanız.