91 model R9 Spring su kaynatma sorunu

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Su soğutma sisteminde bir tıkanıklık olmasın . ( radyatörlerde )

Silindir kapak çatlak diyeceğim ama su eksiltme görülmüyorsa bu ihtimal sıfır .

Ayrıca LPG Beyini bağlantılarınız düzgün yapılmamış , suya gaz gaza su bağlanmış gibi , daha önce başıma geldi eğer lpg beyni bağlantıları düzgün yapılmamışsa o kapta fokurdama görülebilir .
Bunun teşhisi basit ama tehlikeli , araç çalışırken su kavanozuna çakmak çakmak .
Yanlız çok tehlikeli . Bizim arabaya yapmışlardı ( 88 model Broadway )

Aman sakın çakmakla falan denemeyin sıkışan gaz patlamaya neden olur yaralanırsınız. devirdaim pompasından, tıkanıklıklardan ve conta yanığından kaynaklanır dediğiniz problem. ayrıca aracın soğutma sisteminde su değil antifirizli su kullanın.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz.Bu durum birkaç farklı nedenden kaynaklanabilir.
1)Motor tamir edilirken kapağın iyi taşlanmaması.
2)Motor devirdaim yapamıyor.(Hortumlar ya da radyatör tıkalı).
3)Lpg mikseri hortumları yanlış bağlanmış
4)Devirdaimde hava var gibi nedenler olabilir.

marslan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SOrun çözüldü arkadaşlar. Cumartesi günü tekrar ustaya götürdüm, durumu anlattım, bikaç yerini kontrol etti havasını aldıkdan sonra genleşme kabında fokurdama kalmadı. Heralde önceki sefer, havasını almadı aceleye getirdi neyse gaz ayarını ayptırmamı da istedi. Gaz ayarından sonra epey gezdim dolaştım, şehir içi ve çevre yollarında, sorun çıkmadı. Adam en zor kısmı yapmış, basit ama önemli işleri sallamış. Dün de epey gezdim, şimdilik bir sorun yok, ilginize tekrar teşekkür ederim...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.:eyv

marslan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar. Benim emektarda yaklaşık 1.5 ay önce tekleme sorunu tekrar başladı, Düğün için Bilecik'den İstanbul'a gitmeye kalkmam benim için neredeyse facia olacaktı. Aniden başlayan tekleme sorunu, Sakarya dolaylarında sağnak yağmurla birleşince ne hale geldiğimi tahmin edersiniz :) mecbur çata pata geri dönmek zorunda kaldım. Sonrasında ki 1 ay boyunca yaklaşık 8-9 ustaya gösterdikden sonra, arabayı uçurumdan atma moduna girmişken, şans eseri Bilecik'de gösterdiğim bir usta sorunun Distributorden kaynaklandığını söyledi. tabi orjinal parçası yokmuş, R12'ye çevireceğini söyledi. Bana 200tl'ye mal olan bu işlem sonrası. Şuan 1 haftayı geçgin bir süredir test ediyorum hala sorun çıkartmadı :) Şimdilik uçurumdan kurtuldu :D

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Distribitör kronik sorunudur 9ların.:)