93model binek toros ön amortisörlerde gıcırtı krank kasnagı ve şanjımanda yağ kaçırma

efsanekral55

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 93 model Toros aldım mart ayında araç bana geçti şansmıdır nedir motorda yag eksilme kranktan yağ kaçırma şanjımandada kacakları mevcut öndende gıcırtı sesleri geliyordu 3/4 ustaya gösterdim tabiki ustalar uyanık hemen rot balans gir ön takım dediler birinin tavsiyesiyle başka ustaya gittim adam önden aracı sallayıp amortisörler patlak onlar degişicek dedi kranktan kaçıyor yağıda keçe degişicek dedi şanjımana bakmak lazım dedi bende aracı bu sekilde biraz daha kullanıcam dedim bişey olmaz yağını kontrol et dedi bide bu Toroslarda hep böylemi yag kapagındanda motor yag kaçırıyor dışarı kapak değiştim halde birisi üst tabla kapak yeri bozuktur değiştir düzelir dedi birisi motor ufleme yapar motoru bitiktir ondan kaçırır dedi tam bir teşhis konulamadı bu arızalar bana kaç parayı bulur ayrıca önlere gazlımı yağlımı amortisör taktırayım hangi markayı tavsiye edersiniz bu konuda bu işleri bilen arkadaşlardan bilgi istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim

efsanekral55

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuya cevapvericek bitane adam çıkmadı nasıl fan burası madem cevap vericek yardımcı olucak adam yok aracı yaptırdım ama detaylarını yazmicam boşuna nasıl olsa burda bu konulara cevap vericek kimse yok içi boş biyermiş burası

özsanibrahim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
anladığım kadarı ile araç hakkında fazla bilginiz yok. Arcı görmeden cevap vermek uygun olmaz ama ön amortisör monroe marka taktır.Orjinal olan odur.Ayrıca yağ kaçağı torosda olan bişey. Şanzıman yağ kaçağı genellikle aks keçesinden gelir.Yağ kapağına gelince motor üflemesi yağ yakma varmı bilmem ama genelde kapaktan terletme yapar onun için kapağın içine takılacak lastik parça yuvarlak satılır olmadı kendin bi lastik kes kapağı öyle kapat.

efsanekral55

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet tşk ederim usta araç hakkında pek bilgim yok ilk aracım zaten aracı yaptırdım ön takım burçlar vs değişti ön fren balataları değişti amortisör ise sag olanı kaçırıyor denildi değiştirmedim ama araç bakıyorum sag taraftan vuruyor kut kut ses yapıyor sanırım amortisörden kaynaklı yada ön takımı ayarlayan rot balanscı iyi sıkmadı vidaları bilemiyorum şanjımana gelince baktı bişey yok normal dedi motor kranktan yağ kaçıyor denildi keçe değiştik ama bakıyorum gene kaçak var radyatörü kayısı pervaneyi mahvetmiş yağlar böyle giderse kayış kırar gibi sıyırıp üst kapak ise dediğiniz gibi terleme yaparmış normalmiş sonuç olarak bana bunlar 325 tl maal oldu artık gerekirse amortisörleride degiştiricem tekrar yağ kaçagına aracın kaçak yerlerini yağları yıkattırıp baktırıcam başkada çare yok her usta farklı bişey diyor iyi ustada az buda bir handikap

nugre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor yag kapağından yag atıyodu beninkide renault9 kapagını taktım kesti

efsanekral55

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yag kapağı işini çözdüm fakat krank keçesi gene yağ kaçırıyor sorun devam ediyor