95 model spring çalışmıyor. yardımcı olurmusunuz.

aliefe5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamün aleyküm;

95 model spring araba malesef ne yaptıysam çalışmadı. MARŞ BASIYOR AMA MOTOR ÇALIŞMIYOR BENDE VURDURUYORUM ÖYLE ÇALIŞIYOR.

yapılan müdahaleler:
1. bujiler ve kabloları sıfır değişti
2. disbiritör kapağı sıfırlandı
3. hava filtresi değişti
4. yağ ve yağ filtresi değişti
5. ateşleme bobini değişti
6. lpg regületörü değişti
7. akü sıfır alındı
8. akü başları değiştirildi
9. gaz ayarı yapıldı
10. 2 defa sübap ayarı yapıldı
11. marş dinamosuna bakıldı

evet arkadaşlar hepsi yenilendi ama bizim araba hala vurdurarak çalışıyor. ustalar ne dediyse yaptık araba gazlıdır.
benzindede gazdada aynı dert var marş basıyor ama motor çalışmıyor. yarım saat uğraşıyorum ama nafile

şimdide usta kontağı değiştir diyor sorun orada olduğunu söyledi ama hep bi sorun söylüyolar ne var ne yok yukarıda görüldüğü gibi değiştirildi.
evet arkadaşlar bu arabanın sorunu ne olabilir son gittiğim usta kontak dedi sizce olabilirmi. sıfırı 90 tl kontağın değiştireyimmi

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
RENAULT FAN CLUB ÜYE TANITIMLARI Forum Kuralları gereği kendinizi tanıtırsanız size daha kolay yardımcı olabiliriz

Kontak neden dedi zaten marş yapıyor dediniz çok ilginç aracı neden vurdurursunuz akü bittiğinde yani motora güç gitmediği için bence kontakla alakası yok bakılması gere sorunu merakla bekliyorum çözülürse buradan paylaşırsanız seviniriz.

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle araç 95 olduğuna göre elektronik ateşlemeli . herşey yapılmış .istanbulda iseniz usta tavsiye ederim .ankara da iseniz üstte zaten sponsor var . ama bence şanzıman üzerindeki volandan beyne giden kablo problemli olabilir .

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin araçta meksefe ve platin varmı bilmiyorum varsa onada bakın..

aliefe5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
springlerde elektronik ateşleme yok usta kontakta arıza var bişeyi açmıyo dedi ama bilemiyorum bir türlü bulamadım
istanbula gidiyorum. bu sorunu çözebilecek bi usta önerirseniz çok sevinirim.
spring te meksefe ve platin varmı bilmiyorum bu arada bilen varmı ondanmı yapıodur acaba

yorumlar içinde ayrıca teşşekkür ederim.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
springlerde elektronik ateşleme yok usta kontakta arıza var bişeyi açmıyo dedi ama bilemiyorum bir türlü bulamadım
istanbula gidiyorum. bu sorunu çözebilecek bi usta önerirseniz çok sevinirim.
spring te meksefe ve platin varmı bilmiyorum bu arada bilen varmı ondanmı yapıodur acaba

yorumlar içinde ayrıca teşşekkür ederim.

Sene 80'lerde babam arabasının çalınmaması için göğüsün altına gizli bir anahtar yaptırmıştı. Araba aküyü bitirinceye kadar uğraşılsa da çalıştıramıyordunuz. Sanki öyle bir düğme var arabanda. Kontaktan sonra kabloları bir kontrol ettirseniz iyi olur. Sanki tüm masrafları boşuna yapmışsınız gibi.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Sene 80'lerde babam arabasının çalınmaması için göğüsün altına gizli bir anahtar yaptırmıştı. Araba aküyü bitirinceye kadar uğraşılsa da çalıştıramıyordunuz. Sanki öyle bir düğme var arabanda. Kontaktan sonra kabloları bir kontrol ettirseniz iyi olur. Sanki tüm masrafları boşuna yapmışsınız gibi.

Bunun aynısı karlı bir Ankara gecesinde yeni aldığım merco'da başıma gelmişti:aytuğadam gizli kontak yapmış benimde dizim değmiş düğmeye 7 Usta geldiydi çözememişti otomatik olduğundan vurdurma şansıda yoktu:aytuğhala niyeyse unutamam o geceyiıslıkolması yüksekle ihtimal bencede:cool:

aliefe5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabada öğle bir düğme yok malesef önceden tık diye alıyodu şimdi almıyo
kontağı devre dışı bırakıp düz kontak yapsam bozuk olup olmadığı anlaşılırmı kontağın
bir de düz kontak nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum tabi :)hehe

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aracın marş basıyor ya niye düz kontak yapacaksınki?

aliefe5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
marş yapıyor ama kontağın arıza olduğunu sölemişti usta o yüzden kontağı devre dışı bırakıp çalıştırayım demiştim.

bujilere kontaktan elektrik gidiyormu.