95 Renault 9 broadway USTALARIN ÇARESİZ KALDIĞI SORUN..LÜTFEN YARDIM...

mkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkeze merhabalar..Ustaların çaresiz kaldığı bir sorun var. Araç da tekleme patırdı sorunu. Soyleki; araç 1.vitese ve düz yolda patırdili tekleme yapmıyor. Ama az bir rampali eğime geldiğinde tekliyor,sirkeliyor ve patpat ses çıkarıyor ve devirden dusuyor. Elektrik aksamini değiştirdik (dist.kapağı, tevz.makarası,buji,buji kablolari ) araç beyni , krank gösterge şeyi. .motor ayarı. ..subap ayarı v.s...en son ustaya gittim benzinde çalıştıralim dedim aynı sorunu yapar mı diye...benzinde çalıştırdım denemeye çıktım sorun olmadı...Usta otogazciya gönderdi otogazciya usta herşey normal dedi... bir ara getir bakayım dedi... LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ...motoru yaptırmayı düşündüm usta garanti vermedi ,tekrar aynı sorun olabilir diyor...

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
ustaların çaresiz kaldığı yerde ne denir bilemedim ama benzinde problem olmadığına göre sorun gaz da sanırım bir de bir usta ile takılı kalmayın bir kaç ustayadaha danışın sorunu gaz cı ustanız da sorunu çözemez ise tavsiyen başka ustalar da deneyin şansınızı geçmiş olsun

mkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler....başka ustalara her gitmemizde biri diğerini kötülüyor ve yok buji yi tek tırnaklı takmiş yok şu yok bu sürekli para gidiyor. Bu sorun sadece turkiyede ilk ve tek benim araç damı oldu....

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle benzinde sorun yoksa motorda niye sorun aranır?Buna benzer bir olay düğme yüzünden başıma gelmişti benim orayada bir bakın derim......ama sadece eğimde yapıyor denmiş düşünelim bakalım.

mkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düğme durumunu da ustaya soyluyecegim...illaki biri bu sorunu yasamıştır...başka yorumlar eklemenizi de isterim...cunku; inanın başka ustalara gitmek hep maliyet...

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Düğme durumunu da ustaya soyluyecegim...illaki biri bu sorunu yasamıştır...başka yorumlar eklemenizi de isterim...cunku; inanın başka ustalara gitmek hep maliyet...

Düğme dedimde sonra sırf rampada yapıyor demişsiniz onu tutturamadık gibi,peki içindeki lpg farklı yerlerden alındımı ve normal seviyelerdemi ?

mkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG aynı yerden alıyordum....halen de alıyorum. ..araç yağ

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş

mkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün denedim...havaalanina giderken birşey yok 120..139 sorun yok...taki hafif rampa başladı 2 den 3 e taktım önce iyibir sirkeleme ve pat pat ses...yani hava filitresinin kapagi delinmisti...1.vites rampayi çıkıyorsun yüksek devirde ama 2 ye takınca sirkeleme ve patirti başlıyor. ..

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bugün denedim...havaalanina giderken birşey yok 120..139 sorun yok...taki hafif rampa başladı 2 den 3 e taktım önce iyibir sirkeleme ve pat pat ses...yani hava filitresinin kapagi delinmisti...1.vites rampayi çıkıyorsun yüksek devirde ama 2 ye takınca sirkeleme ve patirti başlıyor. ..

1.ci vites rampamı çıkıyor ? Kaç metre o rampa ?