98 model 126binde aracım çok yakıyor

YeniSürücü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar aracıma şu ana kadar toplam 45 lt lpg koydum ve 140 km yol gidebildim şu an lpg tankındaki göstergede neredeyse boş gösteriyor benzinliğe gider mi bilmiyorum aracım çok yakıyor bunu nasıl düşürebilirim. yüksek devirli ve agresif kullanmıyorum teşekkürler.

YeniSürücü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 motor aracım

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstersen 6000 devir de vites değiştir yine bu kadar yakmaz.Senin özel olarak yapacağın birşey yok bir usta görmesi lazım aracın.
ayrıca lpg şamandırasıda bozuk olabilir göstergeye göre hareket etme araçta benzinde bulundur lpg yi fulle araçtaki lpg bitene kadar kullan.

YeniSürücü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam! Cevabınız için çok teşekkürler. Hangi ustaya götürmem gerekiyor? 65 tl lik 25 lt lpg aldık araç şu an tam olarak 76.4km de ve lpg bitti benzinde eve geldim yarın ilk işim sanayiye gitmek olacak sanırım ... Fakat tam olarak ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Daha 140km lik sürücüyüm :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Selam! Cevabınız için çok teşekkürler. Hangi ustaya götürmem gerekiyor? 65 tl lik 25 lt lpg aldık araç şu an tam olarak 76.4km de ve lpg bitti benzinde eve geldim yarın ilk işim sanayiye gitmek olacak sanırım ... Fakat tam olarak ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Daha 140km lik sürücüyüm :)
Lpg ciye gidip gaz ayarı yaptırabilirsin. Gaz kokusu varmı aracında gaz kaçağı da olabilir.

YeniSürücü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam! Cevabınız için çok teşekkürler. Gaz ayarını yaptırınca araçta ne gibi sıkıntılar veya düşüşler olur? Gaz kokusu yok sadece çok yakıyor 10 lt benzin almıstık sadece aracı ilk calıstırdıgımda benzine alıp 5 dk ısınmasını bekliyim lpgye alıyorum ve o benzindinde yarısı bıtmıs kım bilir benzinde kullanılsa ne olur ... Daha yeni sürücüyüm hiç bilgim yok sanayide nereye gitmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum