99 coupe 1.6 8v yardım

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Krank sensörü motorun neresinde ?
Bende temizlemek istiyorum .
Gerekirse sıfırlarım .

Chucky

Çağatay KOCAKUŞAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun:eyv

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG li araçların kışın vazgeçilmez arızalarından

Eski sistem LPG sanırım kullandıgınız ürün

maximuss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın lpg de hıç bır derdı yok tek sorun benzınde araç hatta dun denemesını yaptım paralı yolda çatalcaya gıderken 185 km rahat buldu ama benzınde 120 km gecemedı

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu yazdığın sorunların hepsi bendede oldu marşa basıyorum araç bi türlü kapmıyor krank sensörü ve bujilerin lpg için daraltılmış olmasından kapmıyodu bendeki sorunda bujilerini hiç oynamadan deiştir bence bide lpgde araçta bi sorun olmuyor ama benzin tertibatının içine ediyor söktürdüm söktüreli kafam rahat 20 liralık benzine 55 60 km gidiyorum yakıtının sorunuda oksijen sensöründen olabilir 15 km çook az gitmiş yada araç benzin tertibatından bi yerden benzin akıtıyo ben lpg den benzine geçtiğimde 20 liraya 30 km gidiyodum dedim güç yettiremem oksijen sensörü deişip birazda bi 1000 km kullandıktan sonra normal değerlerine ulaştım :)

FzCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
bilip bilmeyen ustalar çok yanlış yerlere bakmışlar. Senin sorun enjektörlerde olabilir. Enjektörlerin damlatıyor olabilir. Kesmesi gereken yerde kesmiyosa düzensiz. çalışır. Krank sensörüde olabilir. ama lpg de de sinyali bobinden alıyor. sinyal krank sensöründen yanlış gelse aynı olay lpg de de olurdu.

maximuss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saolun arkadaşlar cumartesi ramide ıyı bır ustaya gıttım enjektor ve karburatorcu ılk once enjektorlerı soktu ıkısı arazalı cıktı degıstırdık benım taktırdıgım benzın motorunu sokmustu zaten onun yerıne weber marka motor taktı ama yıne olmadı daha sonra oksıjen sensoruyle ısı sensorunu degıstırdı araç kendıne geldı benzınde gıtmeyen araç gıtmeye basladı 4 saatlık bır ugras sonucu beyınde hıç bır hata gostermedı oksıjen sensoru bosh marka takıldı cıkıp gıttım takı bu sabah arabayı calıstırana kadar bısey yoktu araba zor çalıştı kndını zor toparladı tek marşla calkıstı ama tıtrıye tıtreye gazı verıyorum sankı bırı arabayı sallıyormus gıbı calısıyor yola cıktım daha oncekı yıgılma yok ama her vıter degıstırmemde araba 2000 devrın altındayken yemıyor sonradan acılıyor tek degısmeyen rolantı motoru kaldı rolantı yuksek calısıyor yukarlarda takılı kalıyor kendı kendıne yukselıyor kafayı sıyırcam lutfen yardım edın

değişen parçalar

bobınler 2adet 160 tl
bujı kablosu 40 tl
bujıler 25 tl
krank sensoru 80 tl
ıkı adet enjektor 180 tl
benzın motoru 130 tl
benzzın fıltresı 20 tl
ısı sensoru 50 tl
oksıjen sensoru 120 tl
hava fıltresı 10 tl
beyın arıza tesbıtı 30 tl
işcilik 80 tl
elde var sıfır

Son düzenleme:

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu söylediğin rolanti motorunu işaret ediyor bendede vardı onu değişince düzeldi. diğer sorunların hallolduğuna sevindim geçmiş olsun