Abart Egzoz Hakkında

jasonjr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a abiler arkadaşlar

Araca abart egzoz taktırıldığında ne gibi cezai uygulamalarla karşı karşıya kalabiliriz? İnternette bir de forumda baktım güncel bi konu bulamadım bunun hakkında. Bir ara haberlere çıkmıştı bu konu kesinlikle yasak diye, ancak bir de haber okudum o kadar katı bir uygulama yokmuş diye. Aslı nedir bilen varsa çok sevinirim

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a abiler arkadaşlar

Araca abart egzoz taktırıldığında ne gibi cezai uygulamalarla karşı karşıya kalabiliriz? İnternette bir de forumda baktım güncel bi konu bulamadım bunun hakkında. Bir ara haberlere çıkmıştı bu konu kesinlikle yasak diye, ancak bir de haber okudum o kadar katı bir uygulama yokmuş diye. Aslı nedir bilen varsa çok sevinirim

tamamen polisin insiyatifine kalmış sana istediği zaman ondan dolayı ceza kesebilir, aracın o şekilde muayeneden geçemez, egzoz un garantisi varsa garanti dışı kalır, aracının yakıt, sarfiyatı artar, araçla uzun yolda kafan şişer, milletin yanından geçerken onların kafası şişer, birsürü küfür cabası, hiçbir faydası yok bir sürü zararı var hiç özenme kardeşim boş ver.

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alıcaksan varex usta gazlıcağın zamanlarda açıcaksın uzun yolda vs istediğin yerde kapatıcaksın muayneden hiç bir şekilde geçemezsin polisi uzaktan ayıkıp kapatırsan belki cezadanda kurtulabilirsin

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2-3 bin varex vermek yerine bir ust paket araç almak de ge rlendirilebilri

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abart egzoz piyasada git gide azaliyor allahtan, geceleri uyutmuyolardi valla.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ATA'kan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum eğer arabaya devamlı binen biriysen bence başını ağrıtır.Bana göre eğer arabanda müzik tesisatı veya hava filtren varsa bence taktırma.Hem müzik tesisatı hem egzoz pek güzel olmuyor.Aynı şekilde hava filtresi varsada önermem.Tabi bu benim kendi düşüncem.İlk 206 aracımda tesisat + egzoz vardı.Genelde egzoz sesini duymak için tesaisatı acmazdım bile.Sonraki 206 aracımda sadece hava filtresi vardı.Bence ikisinin seside birbirinden güzeldi.İkiside yakıt tüketimini artıran sebeplerdir.O tatlı sesi duymak için gaza devamlı yükleneceksin.Ama daha önce hiç taktırıp kullanmadıysan bir taktır dene.Şuan aracım dizel olmasa bir dakika düşünmezdim.Hala odamda My Racing egzozum duruyor :)Sırf benzinli bir ara alırsam taktırırım diye.İkinci el bir egzoz bul 70 80 e takarlar biraz denersin.Ama her polis gordugunde kalp atısının korkudan nasıl hızlandıgını hıssedeceksin :)

jasonjr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese cevapları için teşekkürler :) elime bir tane geçti bi yerden bir taktırıp en azından deneyeceğim :)