Abart Egzoz

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oldum olası modifiye ve tuning işini sevmem. Zevk meselesi elbette ama sırf keyfi nedenlerden dolayı insan, egzoz sesini bas bas bağırtarak diğer insanları ve aileleri rahatsız ederek nasıl mutlu olabilir?Ses sistemi cam filmi jant kaporta aksamları ışıklar v.b. en azından başkasına rahatsızlık vermiyor.Bu sabah 6 aylık oğlum kucağımda iken mahallemden bir genç arabasını ara gazlarla park etmeye çalışıyor. O gaz verdikçe ufaklık korkarak irkiliyor. Derken soluğu camda aldım. Elemanla biraz ağız dalaşından sonra çekti gitti. Neyse öylesine yazmak istedim. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle haklısınız. Bununla ilgili bir düzenleme yapılmalı. Belki de vardır bilemiyorum. kimsenin başkasını keyfi nedenle rahatsız etme hakkı olmamalı.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yasak zaten şikayet etseniz araç bağlanırdı.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Haklısınız abartılı egzos a karşıyım firmalar araçları daha sessiz yapmak için uğraşır bizler araçtan ses çıkarmak için uğraşıyoruz warex ler vanalı egzos lar vs bu nedir yahu

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklısınız abartılı egzos a karşıyım firmalar araçları daha sessiz yapmak için uğraşır bizler araçtan ses çıkarmak için uğraşıyoruz warex ler vanalı egzos lar vs bu nedir yahu

Trafik polisi tanıdığım var, ona sordum. 2918 KTK 32. madde 209 lira ve trafikten men cezasını duyunca vazgeçtim. Arabasının da bağlanmasını istemem. Benden bulmasın dedim. Yalnız şöyle bir durum oldu ki eleman park ettiği yerden giderken erkete de bekledim, takip ettim. Hiç ses çıkmadı arabadan. Demek yazdığınız gibi düğme vana gibi bir durum var polisi görünce kapattığı.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polis görünce kapatsa bile polis inceleyip vanali görüyorsa cezayi yazabilir. Hatta polisler arac icinde buton ararlar. Tabionunda uzaktan kumandalisi cikmis. Ama egzoza bakarlarsa baglayabilirler.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş

Trafik polisi tanıdığım var, ona sordum. 2918 KTK 32. madde 209 lira ve trafikten men cezasını duyunca vazgeçtim. Arabasının da bağlanmasını istemem. Benden bulmasın dedim. Yalnız şöyle bir durum oldu ki eleman park ettiği yerden giderken erkete de bekledim, takip ettim. Hiç ses çıkmadı arabadan. Demek yazdığınız gibi düğme vana gibi bir durum var polisi görünce kapattığı.
Vana ile susturucu öncesi egzoz gazını dışarı veriyorlar vanada uzaktan kumandalı oluyor isterse sessiz isterse sesli oluyor egzoz . Ben egzoz sesini duyunca kendimi kaybediyorum basıyorum küfürü ama buda yetmez şikayet etmek lazım

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bazi ib... ler de motorsiklete yapiyor. Ulan bas git be a.q cocugu.. 2 liralik 50cc mobilet... Trafikten men edilmesi lazim böyle yapanlarin.

Bu bögurtuden ne zevk aliyolar anlamiyorum..

Şunuda unutmayin şikayet olmayinca poliste bunlara ses etmiyor...

mrtaksy61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son 2 aydır trabzonda yapılı modifiyeli bütün araçları bağlıyorlar araçı tamamen orjinal hale getirip fabrika çıkışı ne ise o şekilde oluyor tekrardan muaineye sokuyorlar araç o şekilde tekrar trafiğe çıkıyor öyleki artık millet araç kulllanmaz hale geldi :))