Abilerim bir yardımcı olurmusunuz ? :)

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün abilerim cümleten selamın aleykum iyi forumalarr .

Bugün ablamın üniversitesi dolayısıyla edirne ye gittik bilenler vardır istanbul edirne otobanını çok güzel ve avrupai bir yol babamda burda 130 140 km/h hızlarla gitti şimdi size sorum kangoo nun kısa şanjumanın dan ötürü kaç kez konu açtım bilenler vardır araçta 5 yetişkin ve biraz bagaj vardı normal yani aracın çekişi vs çok mükemmel ama araç 100 den sonra bagırıyor 110 la bile giderken 3000Devir çeviriyor şimdi sürekli bu devirde gitmek yakıt konusundan ve ses konusundan kötü evet fakat motor açısından zararı varmıdır abilerim yani sürekli 3000 / 4000 devir arası git gel motora zarar verir mi ?

Birde araç yolda giderken çok hopluyor 5 kişiyiz yani yük tam güzel fakat araç hopluyor yani hani yol dalgalı vs asfalt olunca oldugu gibi hissettiriyor bunun nedeni lastik basıncı olabilir mi mola verdigimizde lastigin tabanını tokatlıyorum böyle hani karpuza vurursunuz dınk dınk sızlar ya aynı o şekil birde

Babam top speed denemesi yaptıı sonunda yaptık ilk başta 170Km/h hız yaptık ve araç daha gitmedi yani çok değişik oldum fakat sonra çok hafif yokuş hatta 165 den sonra düzlükte 185 yaptı araç ama bu araçla 190 gören abilerim var hatta Karahan abi paylaşmıştı 200 görüyor bunun nedeni aracın daha 4000 km olması olabilir mii ?

bana bi yardımcı olursanız çok sevinirim cümleten iyi forumlar saygılar ..

O değerli tecrübelerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz babamla :)

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde arqc cok ruzgar sesi aliyor iceri onu ne yapmaliyiz

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın motoru açılmamış direk sorun bu şehir içi kullanımdan ötürü :eyv Konuya Mustafa abi yazacaktır :eyv

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın motoru açılmamış direk sorun bu şehir içi kullanımdan ötürü :eyv Konuya Mustafa abi yazacaktır :eyv
Anladim abi fakat 4000 km nin 2000 den fazlasi sehirler arasi soyle bi 10 k 15 k yapmamiz lazim sanirim

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Guncell

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muratcanım . Mesela sen biliyosun benim araç 6 ileri. 6 viteste tam 3000 bin devirde 145 km hız yapıyor. Senin araba 5 ileriya bu motoru devir olarak zorluyor. Sürekli 3000 4000 devirlerde gitmek sıkıntı yaratmaz . Arabanın dili olsa sana dua eder.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muratcanım . Mesela sen biliyosun benim araç 6 ileri. 6 viteste tam 3000 bin devirde 145 km hız yapıyor. Senin araba 5 ileriya bu motoru devir olarak zorluyor. Sürekli 3000 4000 devirlerde gitmek sıkıntı yaratmaz . Arabanın dili olsa sana dua eder.
Anladım abi peki yolda gidişine ne diyosun sürekli hopluyor lastik basıncından kaynaklanır mı acaba ?