ABS düşünüyorum amaa...

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleykum oncelikle

Altimda suan 1998 1.6 rne europa var . gidis konusunda sikintimiz yok cok sukurde durma konusunda sikinti yasiyoruz

Acaba bizim bu araclara ABS takmak mumkun mu yani yeri varmidir direk takilabilecek fikir almak.istiyorum hımm
Bizim europalarin 1.8 f1 16s li modellerinde ABS mevcut acaba bulsam ne kadara yaptirabilirim bunun sizce toplam maliyeti nedir ? Simdiden tesekkurler. :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel bir düşünce araştırmak lazım.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abs li olanına geçmek taktırmaktan zahmet olarak daha kolay olacaktır. Burda püf nokta araca sonra dan entegre edilen şey güvenlikle alakalı şakaya ihmalkarlığa gelmez !

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1985 model reno 12 tx e abs takmışlardı sizin aracınıza neden olmasın

slater34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de araştırdım ama pek sağlıklı olmayacağına karar verdim. Orjinal fren sistemiyle oynamak yanlış bence.

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece 16s modelinde degil turkiyedeki 1.8rti lerde de ABS var cikma sistem bulabilirsiniz yani cok akillaca bi calisma yapmis olursunuz 3 kere kaza yaptim hepside fren yuzundendi

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece 16s modelinde degil turkiyedeki 1.8rti lerde de ABS var cikma sistem bulabilirsiniz yani cok akillaca bi calisma yapmis olursunuz 3 kere kaza yaptim hepside fren yuzundendi

onu bilmiyordum dostum 1.8 lerde oldugunu bi araştırıcam
Bilmiyorum öyle aklıma geldi 16s modellerinde varsa bizde niye olmasın diye düşünüyorum .çünkü ciddili iyi giden bir araç europa ama durmuyo bi cözüm yolu bulmaya calışıyoruz :)

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de araştırdım ama pek sağlıklı olmayacağına karar verdim. Orjinal fren sistemiyle oynamak yanlış bence.

sonucta arabaya yabancı bir fren sistemi takılmayacak ama ne biliyim dacia nın fren sistemi takılmayacak europanın takılmıs bu zamana kadar takılmıs kullanılmış abs sistemi varmıs europada kullanılmış sadece aynı abs sistemini kendi arabama takmayı düşündüm

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakalım usta bi deneme yapacagız :)