ABS İkaz Lambası!!!

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

Aracımda abs ışığı yanmaya başladı. Stop edip tekrar çalıştırınca sönüyor ama bir süre sonra tekrar yanıyor. Bugün farkettim ki el frenini çektiğimde abs ışığı yanmaya başlıyor. Daha önce farketmemiştim, her el frenini çekişimde abs ışığı yakıyor gibi geldi bana. Ama bazen düz yolda giderken de birden yanmaya başlıyor. Sorun ne olabilir, yardımcı olur musunuz?

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu bulduk bugün beyinle alakalı olduğunu öğrendim. Sağ ön arka lastik sensörlerinden kaynaklanıyormuş.

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genellikle ABS ikazı tekerlek okuyucularından kaynaklanır. toz vb bir pislik okuyucu/algılayıcı engelleyip hata verdiriyor. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genellikle ABS ikazı tekerlek okuyucularından kaynaklanır. toz vb bir pislik okuyucu/algılayıcı engelleyip hata verdiriyor. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Peki bu hatayı nasıl düzelttirebilirim yani kimden destek almalıyım? Tekerlekle ilgili olduğu için lastikçiler bu sensörleri temizleyebilir mi? Yada farklı bir ustadan mı destek almam gerekiyor?

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki bu hatayı nasıl düzelttirebilirim yani kimden destek almalıyım? Tekerlekle ilgili olduğu için lastikçiler bu sensörleri temizleyebilir mi? Yada farklı bir ustadan mı destek almam gerekiyor?

Mekanik ve az çok elektrik bağlantısının ne olduğunu bilen bir usta kafi.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mekanik ve az çok elektrik bağlantısının ne olduğunu bilen bir usta kafi.
Dün internette araştırma yaparken gördüm. Tekerlekleri sökünce abs kablosu ulaşılabilecek bir yerde. Genelde kablodaki aşınmadan kaynaklı oluyormuş. Bunu bende yapabilirim... Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Fluence var yanıma ağır birisi oturunca ABS lambası yanıyor. Plastik kelepçeyle kabloları koltuk altında sıktım sorun çözülmedi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Fluence var yanıma ağır birisi oturunca ABS lambası yanıyor. Plastik kelepçeyle kabloları koltuk altında sıktım sorun çözülmedi
Benimkisi yana oturan kişiyle ilgili değil. Sürekli yanıyor. Muhtemelen disklerin oradaki kablolardan. Eğer oradan da değilse kafayı sıyıracağım artık