Abs neden erken devreye girer

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugun 40 la falan giderken onumdeki arac birden durdu bende frene asıldım ama aab direk abs ye girdi direksiyonu saga kırmasam carpcam 40 la giderken durmuyosa bu araba 100 le giderken hayatta durmaz
Lastikler yeni daha 2 bin km yapılmadı continental 195 /50 / r15
palatalar degişeli 3 bin km falan olmuştur
neden erken devreye giriyor bu lanet şey ?

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugun 40 la falan giderken onumdeki arac birden durdu bende frene asıldım ama aab direk abs ye girdi direksiyonu saga kırmasam carpcam 40 la giderken durmuyosa bu araba 100 le giderken hayatta durmaz
Lastikler yeni daha 2 bin km yapılmadı continental 195 /50 / r15
palatalar degişeli 3 bin km falan olmuştur
neden erken devreye giriyor bu lanet şey ?

ABS olmasaydı asıl çarpardınız. Abs fren yaparken aracı yönlendirmemize izin veren sistem. Abs olmasaydı panik frende araba kayınca direksiyonu sağa çevirseniz de araç düz gidecekti.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düzgün olmayan diskler , aşırı sert lastikler vs. vs. Westing House da oluşan hava boşluğu...

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik kalitesi, havası ve diş derinliği çok önemli önceki lastiklerimde abs takır takır saydırırken sıfır lassa impetus revo takılınca abs yi unuttum resmen :) ama şu çok önemli Abs fren mesafesini kısaltmıyor aksine bence bir miktar uzuyorda sadece kızaklama olmadığı için manevra yapabiliyorsun

Desperado404

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erken devreye giren abs allah korusun felakete yol açabilir, kontrol ettirin abs beyninde arıza olabilir.

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ABS olmasaydı asıl çarpardınız. Abs fren yaparken aracı yönlendirmemize izin veren sistem. Abs olmasaydı panik frende araba kayınca direksiyonu sağa çevirseniz de araç düz gidecekti.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
haklısın olede benm eniştemin ope astrası var 2011 clasik arabyla boş alanda denedim 50 le falan ani frende abs diye biişi girmiyo durmaya kayın giriyor bizim arabada her dk girip duruyor

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik kalitesi, havası ve diş derinliği çok önemli önceki lastiklerimde abs takır takır saydırırken sıfır lassa impetus revo takılınca abs yi unuttum resmen :) ama şu çok önemli Abs fren mesafesini kısaltmıyor aksine bence bir miktar uzuyorda sadece kızaklama olmadığı için manevra yapabiliyorsun
dediklerinde haklısın ben lastigi degiştireli 1 yıl olmadı nerdeyse ama contiler sanırım biraz sert lastik

hacioglubafrali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bendede var kardeşim.Kontinental iyi lastik ama bize takılan alt kalitesi.Bizim arabalarda kaymayı önlemenin tek çözümü lastik hava basıncını fabrikanın ön gördüğü değerlere ayarlamak.Bütün lastikçiler 32 ps hava basar ve iddia eder böyle olacak diye.Ben hemen 28 ps ye indiririm ve hem araba daha konforlu olur hem de durma mesafesi kat kat etkilenir.ABS de daha geç devreye girer.Şoför kapısında yazar fabrika değerleri.Buna dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.