Abs Sorunu

İzmir3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 Model 1.4 Alize Modelli Arabamı Yaklaşık arabayı 9-10 aydır kullanıyorum ve absnin devreye girdiğini görmedim. kuru zeminde 70 km hızla bile ani fren yaptım yinede değişen bişey yok. ıslak zemin 30km hızlada yapmışlığım oldu yine girmedi. Kontağı Çevirincede abs ışığı yanmıyor sorunmu vardır.. Diye Arkadaş Çevreme söyledim kontağı çevirince ışık yanmıyosa sigortadadır dediler açtım baktım ve abs sigortası yok. çıkarılmış sığorta orası boşta duruyor. aceba deneme amaçlı başka bişeyin sıgortasını söksem oraya taksam olurmu ve sigortası ne kadardır ?

İzmir3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
help meeeeeee :pislik

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla kardeşim tam emin olmamakla birlikte. hızım fark etmeksizin frene bastığım anda teker kayarsa abs devreye giriyor. sigorta yok demişsin bu sebepten çalışmayabilir ama yinede abs ışığının yanması gerek çalışmadığını gösteren. sonuçta sigorta arızası olsa dahi kullanıcının bilmesi gerekli. sigorta ne amaçla söküldü orasıda önemli.

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
içim rahat etmedi gittim kontrol ettim. sigortası 5 amper. ve sigortayı çıkardığımda servis ışığı ile birlikte abs ışığı yandı. sanırım senin abs bilinçli bir müdehale ile devre dışı bırakılmış, ama yinede 5 amperlik bir sigorta takarak deneyebilirsin:eyv

İzmir3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
içim rahat etmedi gittim kontrol ettim. sigortası 5 amper. ve sigortayı çıkardığımda servis ışığı ile birlikte abs ışığı yandı. sanırım senin abs bilinçli bir müdehale ile devre dışı bırakılmış, ama yinede 5 amperlik bir sigorta takarak deneyebilirsin:eyv
Çok saolun Bu Saatte Gidip Kontrol Ettiğiniz İçin. Aceba Nerden Anlarım 5 Amper Olduğunu ? Yada 5 Amperlik Ne Sigortasını 1 Kereliğine Söküp Takabilirm.
Bu Arada :eyv

Son düzenleme:

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok saolun Bu Saatte Gidip Kontrol Ettiğiniz İçin. Aceba Nerden Anlarım 5 Amper Olduğunu ? Yada 5 Amperlik Ne Sigortasını 1 Kereliğine Söküp Takabilirm.
Bu Arada :eyv

önemli değil :) kırmızı renkli bir sigortaydı ve üzerinde 5 yazıyordu. mutlaka vardır sigorta kutusunda, eğer sigorta kutusunda yok ise riske girmek yerine yarın alın 5 amper sigorta deneyin yada riske gireyim derseniz teyp sigortasınıda takabilirsiniz :eyv

İzmir3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önemli değil :) kırmızı renkli bir sigortaydı ve üzerinde 5 yazıyordu. mutlaka vardır sigorta kutusunda, eğer sigorta kutusunda yok ise riske girmek yerine yarın alın 5 amper sigorta deneyin yada riske gireyim derseniz teyp sigortasınıda takabilirsiniz :eyv
sadece deneme amaçlı saten sigorta kutusunu açık bırakıcağım bişey oldumu direk çeker çıkarırım peki fiyatı ne aralıktadır. direk gidip alırım eğer siğortadan ise.. yada abs merkezindemi arza var diye deneme amaçlı benimki

Son düzenleme:

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alize de abs mi varmış :salca güvenlik paketlimi ki sizin araç ? çift hava yastıklı mı? eğer öyle değilse abs yoktur

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alize de güvenlik paketli olmayan haricinde abs yok diye biliyorum ben abs işareti yanıyor mu yanmıyorsa ve çift hava yastıklı değilde yoktur heralde