Abssiz eski araçlara yol gözüktü.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garip ne yapsın hiç düşünmezler zaten....

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
trafik sigortası serbest piyasa sistemine dönerse firmalar aralarında anlaşıp bu işi başlatabilir kanımızı iliğimizi emecekler. aklıma Şener Şen'in "Namuslu" aldı filmi geldi orada bir lafı var her izleyişimde çok gülerim ona "vatandaşı soyun soyabilidiğniz kadar" diye bu iş döndü ona :mad:

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Bu adamların millete garezi var gerçekten,yeni araçlardan dünyanın vergisini alacağına az alda millet yenileme imkanı bulabilsin.Ama yok olurmu rabbena hep bana, yuh artık diyorum onlara.....

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2006 model abssi olmayan aracımı hurdaya mı vereceğim? :)
Satılsa 16-17 milyar ediyor. Az para değil. Ya tüm abssiz araçların değerini vermek zorunda kalırlar ya da böyle bir uygulama çıkmaz. Kaç milyar araç yapar bu. Tam bilmiyorum ama kaç bin dolarlık klasik araçları da hurdaya götürürlerse çarşı karışır. :)

19bao07

Bilgi Girilmemiş
buarada herkes abs demıs ama olay sadece abs olayı da degıl esp tcs falan herseyı kapsıyo olay..sadece abs olması da yetmıyo yanı bu habere gore :)

saçma gereksız.. hıcbısey cıkmaz..

ömer61

Ömer PANCAR, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir çok yabancı ülkede eski araçları ve daha çok klasik katagorisine giren 30 yaş üstü araçları devlet muayeneden ve en önemlisi vergiden muhaf tutuyor.. birde bize bakalım yeni araçların vergisi dünyanın parası..BU GÜN ortalama 4 , 5 yaşındaki aracını hiç kullanmazsan bile vergi ,sigorta, kasko,muayene,egsoz muayenesi derken yıllık 3000 tl'yi geçiyor, şimdi eski araçlarada bunu yaparlarsa yandık.. aslında bunu yapmalarının asıl nedeni eski araçlara vergi indirimi yapıp para verip hurdaya ayırmaktansa vatandaşı bıktırıp bedavaya hurdaya çıkarmaktır.. ha birde sigorta şirketleriyle yandaşlık yapıp para yemekte var.. HAYALDİ GERÇEK OLDU AK PARTİhehe

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saçma... bakımları düzgün yapılan ve ideal şekilde kullanılan bir aracın ömrü 50 yıl civarındadır...
ingilterenin kullandığı londan caplerin hemen hemen hepsi 1970 ve 1980 model aralığındadır ..
bunların yanında sanat eseri sayılabilicek otomobillerde mevcut türkiyede.
işin özü kimse neden türkiyedeki araçların %50 si 20 yaş üzeri demiyor ekonomik yetersizliği sorgulamıyor..
ortalama euro 5 standarlarına sahip 1 araç günümüzde sistemli yahudi vergisiyle 40bin tl civarına geliyor..
800 lira asgarisi olan bir ülkenin bakanı 800 liraya MAHKUMSAN O 800 LİRAYA YAŞIYACAKSIN!!! diyebiliyor?
ben burdan şunu anlıyorum hepimiz köleyiz... Vergi kölesiyiz... parası olan verir 30 bin i yatar
olmayanda can verir yatar.. devlete çalışta nasıl çalışırsan çalış... devlet alıcağına şahin vericeğine karga derlerdi olay çığrından çıktı...şimdi alıcağına bombardıman uçağı vericeğinede sivri sinek oldu :)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
98 meganemde ABS varda daha 3 gun once Aldık biz Skodayı patladımı bize bu :soru Sacmalık yaw ben sıfır araba alacak güçte değilim.. Tamamen sacmalık bu Dar gelirli vatandasın ekmek teknesini elinden alacaklar baska b... yok

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben biraz baktım beyler bu sigortacıların hurafeleri abs olmazsa şu kadar teknolojisi azsa bu kadar diye bi olay yok emisyon olaylarından sonra havaya girmişler ama avuçlarını yalıyacaklarından endişeniz olmasın.. fiyatları yükseltirlerse millette yaptırmaz sigortasını 2 yılda 3 yılda topu diker hepsi. araçların %50 sinden fazlası zaten ülkede 20 yaş üzeri akıllılar kendi işlerini baltalıyolar.. zannediyolar ki garibanın elindeki arabayi alırlarsak oda yeni araba alır gelir bize bizde 500 liraya sigortalarız yok öle bi dünya aç kalırsınız devlettinde onlara böyle yapın! diğiceğini pek sanmıyorum ... yeni vergiye gelirsek durumla ilgili ingilterede co2 emisyon salınımı vergi sisteminde 7 yılda 198 den 191 e inmiş...bu uygulamayı yapan 6 ülkedede hiç birinde aracın eski teknoloji sen bunu kullanamazsın veya abs yok fazla vergi vericeksi ibaresi yok tüketici hakları bu konularda hızlıdır milli değer kaybını göze almıyacaklardır.. co2 gelirsek enjeksiyonlu ve lpg li araçlara ağır vergi yükü getiremiyeceklerdir... inatla karbiratörlü benzinli ve 2500 cc araç kullanmakta direnen aracında kat olmayanları süründürüceklerdir diye tahmin ediyorum..ayrıca co2 emisyonunu kullanan 5 ülkenin baz aldığı şey kullandığın kadar öde aracın kmsinden yaptığı yol kadar vergi tahsil edebiliyolar...gerçi bunu bizde yapıcaklarını pek sanmam ama olay teknoloji değil yeni vergi sisteminden acaba bizede bi şey çıkarmı biz böyle yaparız eski araçlar gider yeniler gelir daha fazla sigorta masrafı çıkartırız hesabı...