Açı Kaydırıcı arızası Megane II 1.6 16V

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde Sokmam Lazim Bakima Aslinda Sikinti Yok Aracimda Ama Bir Ne Var Ne Yok Baktirmam Lazim 98.000 Oldu Araç .. 0 - 100 e Benimkisi 10 Saniyede Çikiyor İyimi Bu Değer Acaba ?

Hafif bayır yukarı EG Megane 10 saniye sürdü :)) Vidyom var ama yüklü değil :))

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimde yolladıgım parca basıt bişey gibi ama aracı cok etkiliyo motor sallıyosa sanzuman alt kulagına baktır bence ondandır birde debriyaj baskısı bilyasını konrol ettir ondanda olabilir sonucu yaz aama merakta koma bizi ;))
eksantrik mili sensörünü değiştim 2 defa hemde birde şanzuman üstündeki krank mili sensörünüde değiştim kesinlikle yazcam otomatik benim araç erzurumda yaşıyorum 2 haftaya istanbula gitcem bu süre içinde buruada bulamazsam istanbula götürcem yarın servise tekrar gitcem bakalım sonucu paylaşıcam

gggkhn

Gökhan ÇETİNKAYA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Heeee otomatiksee iş degişir hocam allah kolaylık versin kolay ve ucuza halledersin inşallah

tolgad06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel bi paylaşım. Bu arıza çekişi, yakıtı vs etkiler mi birde yalnızca açı kaydırıcıyı değiştirmiyorlar diye biliyorum triger setiyle yapılıyor sanırım bilginiz var mı ?

gggkhn

Gökhan ÇETİNKAYA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yoo bu resimdeki parca kolay sökulen yerde arıza bu ise hemen sokup takılıyor sonra arıza pc den silinecek ve bir kaç saat kullanıp gene pc baglanıp bakılacak arıza ışıgı yakıyormu diye hee cekişte genemi problem var o parca boUk şekılde farkına varmadan kullanmadan dolayı sente ayarını bozuyormuş onu ayarlamak gerekiyor sente ile triger arasında yakınlık var ise ki bence var ondan trigeride değiştirirler yarayı açmışken iyice temizyip kapatmak istiyor ustalar bence

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun usta buldum kendime servis illaki triger değişiyor trigwer daha 4000 km olmadı değişeli sente ayarı ve açı kaydırıcıyı pazartesi değişiyorum bakalım sonucu yazıcam çekiş düşük ve geç çalışma problemi var hatırlatayım tekrar bakalım ne çıkacak ortaya

gggkhn

Gökhan ÇETİNKAYA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun usta buldum kendime servis illaki triger değişiyor trigwer daha 4000 km olmadı değişeli sente ayarı ve açı kaydırıcıyı pazartesi değişiyorum bakalım sonucu yazıcam çekiş düşük ve geç çalışma problemi var hatırlatayım tekrar bakalım ak ortaya
Sen yap sonucu paylaşırsın;)
Maliyet ne kadar?
Nerde yaptırıcan bu işlemi?
Bende gec calışma ve ilk çalışmada ses sorun yok çok şükür sadece alt devirlerde hızlı toplamıyor gibi araba kendini tabi bunum sebebini en son 60 binde degişen triger ve ayar yapılan sente şu anda 125 binde trigerde gitmiş sentede artı agır bakım denilen işleri yag su diger kagişleri fitreler degişimini yapalım sonra malum parcanın görevini yapıp yapmadıgını ögrenicez
İYİ HABERLER BEKLİYORUM SENDEN

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben trigeri değişmiştim, açı kaydırıcıyı 170 tl orjinal tıpaları varmış 30 tl lık var 50 tllık var 130 da işçilik alcak şimdilik çıkardığı masraf bu yaptırcam artık ses bendede yoktu ama demekki bozukmuş bilgisyarda sente kaçık diyordu hep belkide açıdandır hakkımızda hayırlısı diyelim.

gggkhn

Gökhan ÇETİNKAYA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben trigeri değişmiştim, açı kaydırıcıyı 170 tl orjinal tıpaları varmış 30 tl lık var 50 tllık var 130 da işçilik alcak şimdilik çıkardığı masraf bu yaptırcam artık ses bendede yoktu ama demekki bozukmuş bilgisyarda sente kaçık diyordu hep belkide açıdandır hakkımızda hayırlısı diyelim.
Pek anlayamadım ama neyse sen sonucu söylersin işlem bittikten sonra kolay gelsin.

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
açı kaydırıcıyıda değiştirdim ama sadece performans az bişe arttı yine aracım ilk çalışmada güzel çalışıyor ama motor ısınınca gec calışması devam Allah yarıdımcım olsun satacam artık