Acil mi değil mi bilmiyorum islik sesi

Abdullah Çam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamün aleyküm arkadaşlar dün fark ettim aracımı denemeye çıktım eskişehir yolunda aracım 2010 megane 3 1,5 dci Autungie modeli 132 binde tabiri caizse aracım tazı gibi kaçıyor gidişinde vites geçişlerinde bi sıkıntı yok sadece ama sadece 5. vitesde devir kaç olursa olsun sol tarafdan sadece ben olduğum için yada sol dan geliyor sanıyorum ıslık sesi geliyor her gaza bastığımda aracımı alırken compıtestde motor %94 hp de 95 dediler turbosunda motorunda felan hiç bir sıkıntı yok dediler bilgisayara bağlayım testi dynamoss da yaptırdım ustaya gitmeden önce size danışmak istedim yardımlarınızı bekliyorum aracı alalı daha 3 gün oldu ilk defa reno aldım bildiğim reno ustası da yok soğumayım arabadan :(:(:(

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin araba 105 beygir. Bunlarda ıslık sesi çıkıyor. Çokta hoştur :) Ama şimdi duyamadığımızdan dolayı yine bir kontrol ettirin servise..Tahminimce birşey yoktur.

Abdullah Çam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla aykut hocam benim hoşuma gitmiyor ki böyle sesler benim garibime giden sadece 5. vitesde yapması neyden dolayı yapıyor ???

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam oncelıkle hayırlı olsun duydugunuz ses normaldır zamanla alısırsınız bı sıkıntı yok aracınızda

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla aykut hocam benim hoşuma gitmiyor ki böyle sesler benim garibime giden sadece 5. vitesde yapması neyden dolayı yapıyor ???
eksper yaptırmışsınız zaten. ama içiniz raha tolsun diye yetkili servise gösterin yine. o ses belli bir devirde hep yapar.

Abdullah Çam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar dün bosh servisine götürdüm aracımı ıslık sesi sinin sebebi 5, vites dişlisi arızalıymış 600 lük olacağız yani :bant

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustaya goturmekle en dogrusunu yapmissiniz.

karagoza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hort olacak gerçi ama, benim araçta da aynı ses var araç 105'lik. Sadece 5 değil belli bir devir üstü her viteste yapıyor, aslında fena da değil, kimisi bu sesi almak için egzos taktırıyor :)

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Hort olacak gerçi ama, benim araçta da aynı ses var araç 105'lik. Sadece 5 değil belli bir devir üstü her viteste yapıyor, aslında fena da değil, kimisi bu sesi almak için egzos taktırıyor :)

Hocam vakit kaybetmeden servise goturun. Lagunam da olmustu. Sanzimani degistirdik en son. Erken teshis iyidir.