ACİL! Taban süngeri ıslanmış koku yapıyor.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Klima tahliye borusunun ucundaki malzeme yüzünden suyu içeri vermiş. Taban süngerinin sağ tarafı ıslanmış. Kötü bir koku yapıyor. Borunun ucundaki kauçuğu kesip attım. Şimdi süngeri kurutsam daha sonra koku yapar mı, ne yapmam gerekiyor?

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyice kırutursan bence sorun olmaz sonuçta sadece su. Benim eski arabayla dereye girmiş arabanın içine bir karış su kaçırmıştım. İyice kuruttuktan sonra hiç koko falan olmamıştı bende

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Suyun kaynağını bulup sorunu giderdiysen taban halısını kurutursan sıkıntı kalmaz ...

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu sıcak havalarda sıkıntısı olmaz ama o süngerler kolay kolay kurumuyor, kuruduğunu sanıyorsunuz ama nemli kalıyor. Garajınız varda aracınız sürekli kapalı kalıyorsa buna dikkat etmenizi öneririm. İmkanınız varda kenidiniz yapabiliyorsanız halıyı tamamen sökün süngerleri dışarıda kurutup tekrar yerine koyun.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkür ederim. Koltuklar söktüm. Taban halısını kaldırıp ıslak olan sünger kısımlarını kesip çıkardım, şimdi asıp güneşte iyice kuruyup havalanmasını beklicem. İnşallah koku kalmaz. Sonucu da burdan yazıcam inş.

Bu arada auyun kaynağı kloma giderinin ucundaki kauçuk kapaktı. O kapağı kesip attım, yine tıkanma ihtimali var mı veya başka bir problem çıkar mı?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Su giderinin tıkanmasına sebep olan sorunu önlediysen sıkıntı olmaz ...

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oranın bi fotografını çekip atabilirmisiniz. Tam olarak nerde bu gider borusu

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Borunun yerini bilmiyorum da çıkışı buldum ben. O da arabanın altında, kriko ile kaldırıp girdim altına. Egzost borusunun üstünde muhafaza için aluminyum levha var. O levhanın vidalarını söküp egzostun üstüne doğru eğdiğimizde görülebiliyor. İnternette megane 2 klima tahliye gideri diye yazdığınızda çıkan ilk görselden görebilirsiniz. Borunun ucunu mide kapakçığı gibi yapmışlar toz gitmesin diye. Ben o kapakçığı kesip attım. İnşallah su adam gibi akıp gider bundan sonra da arabayı batırmaz.