acil yardım! çakmaklığım ve klimam çalışmıyor :S

Emin072

Emin TURAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç içindeki sigortalardan benimde çok sık başıma gelirdi. bulamadıysan uğra servise 5 liraya takarlar yeni sigorta .

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende led bağlamaya çalışırken atmıştı. Birbiriyle alakalı. Birden fazla sigortada atmış olabilir paralel bağlanmadan dolayı hepsini çıkarıp bakın. atanı değiştirin. Çalışır.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç içindeki sigortalardan bulamadıysan servise uğra 5 dk, değiştirsinler..

berkay_design

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yarın sanayide göstereceğim. bakalım artık. yardımlarınız için teşekkürler

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepiniz için Elektrik Teknisyeni olarak şu tavsiyede bulunuyorum...Aracın herhangi bir yerinde Elektriksel bağlantı yapacaksanız..Akü kutup başlarından birini sökün..Yaptığınız bağlantıdan emin olun + ve - yi karıştırmamaya çalışın...Hatta bir cihaz bağlantısı yapmadan önce + ve - yi bilmiyorsanız..AKÜ kablolarını ayırdıkdan sonra bağlantısını yapmak istediğiniz cihazı akü üzerinden deneyin...AKÜ yü + ve - kısa devre yapmayın...Aracın gövdesi devamlı şase üzerinden - olduğu için + kabloları gövdeye deydirmeyin...Bir kabloda elektrik olup olmadığını anlamak için önceden hazırladığınız Ampül le ampulün + sını kabloya ve - sini aracın gövdesine deydirerek test edebilirsiniz...

berkay_design

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
meganeda kutup başlarını çıkarırsak ayvayı yedik :D birsürü şey yapmak gerekiyor. yok teyp kodu yok elektrikli camların tanıtımı falan filan. en iyisi ona ait sigortayı çıkarmak

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
meganeda kutup başlarını çıkarırsak ayvayı yedik :D birsürü şey yapmak gerekiyor. yok teyp kodu yok elektrikli camların tanıtımı falan filan. en iyisi ona ait sigortayı çıkarmak

yeni tip arabalarda bu tip sorunlar var,aklıma gelmedi değil..birşey yapacaksan iyice araştırmadan öğrenmeden yapma tabiki elektrik + ve - den ibaret değil,dikkatli olmak gerekir...

berkay_design

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet dikkatli olmak gerekir. şimdiye kadar hiç sigorta patlatmadım ama bunda nazar değdi. geçen sene yaptığım birşey kısadevre yaptı anlaşılan.

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet dikkatli olmak gerekir. şimdiye kadar hiç sigorta patlatmadım ama bunda nazar değdi. geçen sene yaptığım birşey kısadevre yaptı anlaşılan.

olabilir... bağlantıları olabildiğince sağlam yap,uyduruk bağlantı yapma ve elektrik bantıyla iyi izole et...Bende arabanın sağıyla soluyla oynadım ama bu tip bir sorun yaşamadım,teyip bağlantısından sis farına,devir göstergesinden stoplara kadar elimden geçti :)

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

sadece teyp kodu ,elektrikli camların düğmesine 15 sn.yukarı tut tamamdır . birsürü şey yapmamız gerekmiyor onu öyle gösteren uyanık servsiler.