Acil yardım Fren sistemi arızası

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba
Megane 4 2016 Hatchback İCON EDC DCI aracımı bugün babamın evinin önüne park ettim hiç bir sorun yoktu 2 saat sonra araca bindim Fren sistemi arızası yazıyor stop lambası ve anahtar lambası yanıyor.
Fren Hidroliğine baktım eksilme varmı diye dolu.
Balatalar desen son bakımda durumu iyi dediler araç zaten 37 bin Km'de.
Torque ile bakıyorum program hata bulamıyor.
Servisten birini aradım pazartesi getir bakalım dedi.

Bu konuda tecrübe edinen arkadaşlardan bilgi paylaşımı bekliyorum.

Herkese iyi geceler...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Akü zayıflayınca da bu arıza uyarısını veriyor.Arabayı çalıştırmayı denediniz mi?

Son düzenleme:

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküm yeni olmasına ragmen bendede aynı sorunu yaptı cihazla sildirdim.
3 nedeni var : Hidrolik yagı eksilmesi , Balata bitmesi veya azalması , akü zayıflaması.
Bu arada aküde bitecegini belirtmeden tak diye bırakıyor yolda..

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Akü zayıflayınca da bu arıza uyarısını veriyor.Arabayı çakıştırmayı denediniz mi?

Araç çalışıyor normal akü zayıf gibi durmuyor frenleri denedim hatta abs de çalışıyor el frenide

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküm yeni olmasına ragmen bendede aynı sorunu yaptı cihazla sildirdim.
3 nedeni var : Hidrolik yagı eksilmesi , Balata bitmesi veya azalması , akü zayıflaması.
Bu arada aküde bitecegini belirtmeden tak diye bırakıyor yolda..

Torque ile denedim bende kendim silerim diye ama hata göstermedi siz serviste mi sildirdiniz? Silmek için ücret ne aldılar?
Akü bir anda bırakıyor ise benimki aküden olabilir diye düşünüyorum. Teşekkürler 👍

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ddt4all ile pc üzerinden yapıyorum ben arıza silmelerini. Akü beni 37bin kmde şak diye bıraktı yolda. Araç bundan bir hafta öncesinde fren arızası vermişti.Ben 1 hafta öncesi balata değişmiştim ondan sandım ama yolda kalınca anladım birde akü masrafı girdi 550tl. Dikkat edin sizde servise bir götürün.

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ddt4all ile pc üzerinden yapıyorum ben arıza silmelerini. Akü beni 37bin kmde şak diye bıraktı yolda. Araç bundan bir hafta öncesinde fren arızası vermişti.Ben 1 hafta öncesi balata değişmiştim ondan sandım ama yolda kalınca anladım birde akü masrafı girdi 550tl. Dikkat edin sizde servise bir götürün.
Servise götürecem ama bugün oto elektrikçiye aküyü ölçtürdüm akü sağlam sıkıntı yapmaz dedi.
DDT4ALL ile nasıl yapılır ki hata sorgulama silme videosu falan varmıdır
Gizli özellikleri açarken kullanmıştım DDT4ALL programını

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Youtube da videoları mevcut izleyebilirsin. Programda beyinler çıkacak solda tek tek girip bakcaksın hangisinde hata var sileceksin basit.

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.renaultfanclub.com/renau...-bitmek-bilmeyen-arizalari-bizi-biktirdi.html

bende aynı sorun olmuştu yazılımla gönderiyorlar ama esas sorun bende yaşadığımı yazıyorum sizde olacak diye bir şey yok benim araçta 2016 modeldi frene basınca ses çıkmasıyla başladı bende yani özel servise götürdüm frene basınca ses gelmeye başladı tekerler söküldü fren kaliper'inde boşluk olduğunu görüldü tornada yaptırdım

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.renaultfanclub.com/renau...-bitmek-bilmeyen-arizalari-bizi-biktirdi.html

bende aynı sorun olmuştu yazılımla gönderiyorlar ama esas sorun bende yaşadığımı yazıyorum sizde olacak diye bir şey yok benim araçta 2016 modeldi frene basınca ses çıkmasıyla başladı bende yani özel servise götürdüm frene basınca ses gelmeye başladı tekerler söküldü fren kaliper'inde boşluk olduğunu görüldü tornada yaptırdım

Servise gittim bugün, park freni arızası var ama yazılımsal gibi duruyor dedi güncelleme yaptı düzeldi. Ancak tekrarlarsa elektronik el freninin düğmesi değişmesi gerekebilir dedi.
İlgilenen herkese teşekkürler.