Acil yardım gaza basınca gelen ses

Enes D.K.A.B

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konu önceden açıldı mı bilmiyorum ama şu an servisteyim yaklaşık 2 aydır sürekli olmamakla beraber gaza basınca sağ motor tarafından şık şık - şık şık diye ses geliyor 2. Ve 3. Vites aralığında daha çok oluyor.. Lakin her daim çıkmıyor. Özellikle sabah araba soğukken çıkıyor.. servisteki Arkadaşlar!! Duyamadı sesi bende gıcık oldum yardımcı olabilecek var mı

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın model motor km şansıman bilgilerini verirseniz daha verimli geri dönüşler alabilirsiniz geçmiş olsun inşallah kısa zamanda sorun çözülür

Enes D.K.A.B

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 model 2015 Ocak çıkışlı 33.000 km de hiç kaza bela geçirmedi 1.2 edc benzinli

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 model 2015 Ocak çıkışlı 33.000 km de hiç kaza bela geçirmedi 1.2 edc benzinli

1. BENİMDE 2014 CLİO 1.2 DE özellikle sabahları çalıştırdığımda aracın içinden sağ ön taraftan devir daim bölgesinden bozuk bilya sesi gibi bir ses gelirdi uzun araştırmalar sonucu 1.2 benzinli motorların kronik bir arızasını buldum. Triger kayışının hassas ayar yapılınca bu ses kayboldu.Bende servislerden çok fırca yedim,gıcık insan lakabımı taktılar. Türkiyede senden başka busesi duyan yok dediler .neler işitmedim ki. Hatta bu sesi bayideki sıfır araçlarda dahi tespit ettik. benim araçta 20000 km de fazlalaştı.Şu anda 1.2 benzinli araçların çoğunda bu ses var ancak ya farkında değiller,yada kabullenmişler.Siz servisi yönlendirin mutlaka hassas triger ayarı yapsınlar. İnşallah memnun kalırsın.

Enes D.K.A.B

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah dostum aynı dediğin gibi sabahları özellikle oluyor. Demek ki hassas ayar lazım

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah dostum aynı dediğin gibi sabahları özellikle oluyor. Demek ki hassas ayar lazım

Sonuçtan bilgilendirme yaparsan memnun oluruz.Yalnız ayarı servisde motordan anlayan birisine yaptır.Çünkü çok önemli ve hassas bir ayar.

HdrMtn62

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
  1. BENİMDE 2014 CLİO 1.2 DE özellikle sabahları çalıştırdığımda aracın içinden sağ ön taraftan devir daim bölgesinden bozuk bilya sesi gibi bir ses gelirdi uzun araştırmalar sonucu 1.2 benzinli motorların kronik bir arızasını buldum. Triger kayışının hassas ayar yapılınca bu ses kayboldu.Bende servislerden çok fırca yedim,gıcık insan lakabımı taktılar. Türkiyede senden başka busesi duyan yok dediler .neler işitmedim ki. Hatta bu sesi bayideki sıfır araçlarda dahi tespit ettik. benim araçta 20000 km de fazlalaştı.Şu anda 1.2 benzinli araçların çoğunda bu ses var ancak ya farkında değiller,yada kabullenmişler.Siz servisi yönlendirin mutlaka hassas triger ayarı yapsınlar. İnşallah memnun kalırsın.
Aynı sorun şuan bende var ilk başlarda çoktu şimdi azaldı nerelere götürmedim ki gitmedik servis kalmadı bende umursamıyorum artık ama ince triger ayarı yaptıracağım