Acil yardim hararet

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Conta yanığı belirtisi yok gibi gözüküyor. Acaba radyatör de sıkıntı olabilir mi çünkü bazen hararet yükselse de radyatör soğuk oluyor ve fan devreye girmiyo. Kendim kabloları düz bağlayıp aciyorum fani

kaldırımlı026

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam senin radyatör soğukken fan tabiki çalışmaz. sonuçta fanın devreye girmesi gereken sıcaklığa çıkmamış. fanı elle direkt çalıştırmakla sonuç değişmez ki senin su devirdaim etmiyo demekki. hava olabilir, termostat açmıyo olabilir

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
tipik bir termostat arızası bencede ....ama radyatörün buz gibi olması buda devridaim?sonuçta conta maalesef çok sağlıklı olamaz gibi.

scarlet77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim başıma geldi yeni aldığım aracın contası yanıkmış.devirdaim pompasının oluşturduğu su basıncı contadan kaçıyor.Silindirin içine kaçan o basınç egzozdan atılıyor. o zaman da motorun içinde su olması gerektiği hızda dolaşmıyor.hatta su eksiltir aracınız. egsozdan gereğinden fazla buhar çıkar. benim araç yolda kaldı bir baktım lpg beyni karlanmıştı. resmen buz tutmuş. motor sıcak ama su dolaşmadığından lpg beynine sıcak su gitmiyormuş oda bir süre sonra gazın soğukluğundan buz kesiyor. aracınız lpg li ise beyinin ısınıp ısınmadığına bakabilirsiniz. Termostat takıldığsa olabilir,radyatörün kanalları tıkanmış olabilir yada devir daim arızası olabilir. gerçek usta motor suyundaki titreşimden yağlı olup olmadığından contamı değilmi anlar aslında. geçmiş olsun.

Son düzenleme:

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Conta değişti termostat musur su deposu falan filan ne varsa yeniledim gerek yok deselerde olmuşken tam olsun diye kapagi taslattim segman pistin triger onları da kontrol ettirdim sağlam dediler. 600liraya yakin masraf ettim. Dun baya da sikistirdim fan devreye girdiği için hararet yapmıyor fakat eskiden gösterge 2. Çizgide olurdu simdi 3. Cizgide oluyo bu normal mi. Bide bugün yine su eksiltti su ilave ettim

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yoğun trafikte 3. Çizgiye çıksa anlayacam da bu direk 3e çıkıyor. Fan devreye girdiği için yukselmiyo da alcalmiyo da üçüncü çizgi ve biraz altinda devam ediyo ve hala su eksiliyor

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün tekrar goturdum bu hala su eksiltiyo diye. Her tarafına baktılar bisey bulamadılar yarin sabah motor sogukken hava basıp kacak var mi bakacaklar

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte bu yüzden işin ehli bir servise gitmek gerekiyor. Maalesef sizi çok yanlış yönlendirmişler ve gereksiz parça değişimleri ile başta olabilecek tutardan daha fazla ödemenize sebep olmuşlar. Bahsettiğiniz sorun %100 conta yanması. Su kabında yağ veya motor yağında renk açılması da var mı? Bence aracınıza daha fazla zarar vermeden işi bilen bir ustaya götürün. Hangi şehirde yaşıyorsunuz?