Acil Yardım Megane Titreme ve Gaz Yememe Sorunu

cnkrblt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar arabayı sanayiye bırakıp bazı elektrik sorunlarını hallettirene kadar hiç bir şey yoktu ancak bu işlemi yaparken araç antideminaj şifresi istedi bunu çözdük fakat şimdi rolantede çalışırken arabada motor resmen dans ediyor çok kötü bir titreme var uzun süre beklemeden sonra araç ilk çalışma esnasında hareket edince sanki benzin bitmiş gibi bir durum oluşuyor biraz gidince düzeliyor ama her seferinde aynı şeyi yapmaya başladı araç sanayiye girene kadar sorunsuzdu şimdi neredeyse çıldıracak konuma geldim acil bilgi verin lütfen ne yapmam lazım bir kaç ustaya gösterdim sorun aynı...

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"bir kaç ustaya gösterdim sorun aynı... " derken sorun ne ? ustalar ne diyor?

KEREM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor ısınana kadar gaz yememe we isteksizlik warmı araçta ? Gaz yemeyip birden ileri atılma filan ?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kelebek gövdesinin değişmesi gerekir,kam mili kapitörü değişebilir stop etme varmı tam bi açıklamalı anlatorsanız nete yakın bi cevap alabilirsiniz..

cnkrblt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kelebek gövdesinin değişmesi gerekir,kam mili kapitörü değişebilir stop etme varmı tam bi açıklamalı anlatorsanız nete yakın bi cevap alabilirsiniz..

hocam boşta çalışırken bir müddet sonra stop ediyor araba motor ısınana kadar Kerem hocamın dediği gibi gaz yememe birden öne atma var

Son düzenleme:

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam boşta çalışırken bir müddet sonra istop ediyor araba motor ısınana kadar Kerem hocamın dediği gibi gaz yememe birden öne atma var

bana kalırsa kelebek gövdesidir yanlız Lpg dende yapabilir onu hiç anlamam :)geçmiş olsun

cnkrblt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana kalırsa kelebek gövdesidir yanlız Lpg dende yapabilir onu hiç anlamam :)geçmiş olsun

lpg yok araç benzinli ama uzun süre motor çalışmayıp ilk çalıştırma anında araç isteksiz ama sonra birden öne doğru atıyor kendini

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobin soketleriyle oynadılarmı onlara bir bakın. Volan okuyucu manyetik kaptöre bir bakın.

alican42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmiş olsun kardeşim arac benzinli sanırım aynı sorun bendede vardı ama benimmki dizeldi rolanti valfimi ne onu degişti sorun bittiii