Acil yardım motor beyni

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracım 2001 1.6 HB rte serisi tüplü 16800 km. bugün yolda giderken araç birden stop etti çalışmadı. Marş basıyor ama motor çalışmıyordu. Usta çağırdım buji vs kontrol etti beyne elektrik gitmiyor dedi. Motor kısmında solda bulunan sigorta kutusu gibi bi yerde galiba iki sigortanın birer bacağını kabloyla direk bağladı. Parça değiştirirsen 1800 lira dedi. Ama böyle de kullanırsın sıkıntı olmaz olursa da ben ustalığı bırakırım dedi. Ama ben emin olamadım değiştirilmesi gerekir mi parçanın yoksa böyle idare edeyim mi? Emin olamadım. Değiştirmek istesem büyük masraf olacak öyle kullansam yolda kalmaktan korkuyorum. Eşim hamile ve doğumu yakın ne yapacağımı bilemedim. Yarın ile gidince asıl ustama göstereceğim ama sizden de fikir almak istedim.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başka ustalara da danışın bence.

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Danışacağım zatende daha önce başına benzer bir durum gelen varsa diye buradan da bilgi almak istedim.

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü arkadaşlar. Sıkıntının sebebi aküden çıkan elektrik tesisatını besleyen ana kablodan biri yuvasından çıkmış ve kaportanın keskin olan bir yeriyle sürekli temas yapmaktan kopmuş. Kablo ekle birleştirilerek sorun çözüldü. Her ustayım diyene inanmayıp başka ustalara da danışın. Ben danıştım ve pişman olmadım size de tavsiye ederim. Belirttiğim şekilde kullanmayı devam etseydim eğer ilk ustaya güvenerek herhangi bir elektrik arızasında Sigortalar görevini yapmayacağı için şaşe sebebiyle elektrik tesisatından çıkabilecek yangından dolayı olacaklarıbsiz düşünün. İnşallah kimsenin başına gelmez

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Sigortayi aradan cikarip direk baglamak iyi ustalik gercekten :)