acil yardım ...triger kayışı kaç km de değişir

çağatayzorbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
99 model 1.6 alize aracım var. aldığım kişi 80.000 km de değiştirdiğini söylüyor araç şu an 130.000-km de triger kayışının değişip değişmediğini anlama imkanım varmıdır. Eğer 80.000 de değiştiyse bidaha ne zaman değiştirmem gerek triger kayışını. yardımcı olursanız sevnirim herkeze iyi sürüşler.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden 60000/120000 diye giderdi şimdi 75000 km aralıkla değişiyor diye biliyorum ben

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana 80.000 dediler . Uzamış mı nedir ömrü .

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Standart olmasi gereken 60.000km' de 1 triger seti degi$imidir. Kayis omru 4 senedir , 60.000 km doldurulmasa bile degi$tirilmesi gerekir. Kayisin degi$tigini anlamakta güc , kayis sökülür bi miktar anlasilabilir ; ancak sökülen kayı$ bir daha sıkılmaz saglıklı olmaz. Hesabinizi bu veriler üzerinden yapabilirsiniz. Saygilar

Not : 1 kayisla 100.000 binende duydum $ans i$i i$te , risk alabiliyorsan deneyebilirsin :)

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sökülmeden anlaşılmaz malesef. Ama siz işinizi sağlama alın değiştirin. Ben yeni aldığım clionya orijinal set aldım. Tamirci tanıdıktı, kayış koparsa 4000 tl den olursun dedi. Değiştirdik, gerçektende kayışta çatlaklar vardı.
İkinci el araç alınıyorsa, ağır bakım yapılmalı kafanın rahat olması için. Ben tüm kayışları değiştirdim, kafam rahat.

Tamircim 40.000 km sonra veya 4 sene sonra tekrar değişecek dedi.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sökülmeden anlaşılmaz malesef. Ama siz işinizi sağlama alın değiştirin. Ben yeni aldığım clionya orijinal set aldım. Tamirci tanıdıktı, kayış koparsa 4000 tl den olursun dedi. Değiştirdik, gerçektende kayışta çatlaklar vardı.
İkinci el araç alınıyorsa, ağır bakım yapılmalı kafanın rahat olması için. Ben tüm kayışları değiştirdim, kafam rahat.

Tamircim 40.000 km sonra veya 4 sene sonra tekrar değişecek dedi.

söküldüğündede kendini çok belli etmez genellikle bu meret.
zamanında değiştirmek şart

eğer ikinci el alınmışsa araç ve son değişim zamanıda belli ve net değilse değiştirmek gerek.