Acil, yardım

yakamoz44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim 2004 model megan 2 dinamik ve lpg li olan aracım üç gündür calışmıyor. erzurum ilinde merkeze 200 km uzak Kırsal bir ilçede görev yaptığımdan dolayı iyi bir ustada yok. arac marşı alıyor fakat calışmıyor. Benzin pompası ıle bobinlere elektrik gitmiyor ve motora benzin gitmiyor. burdaki usta beyin arızası var yapamayız diyor. Bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yazarsa sevinirim. Yanlış bir yere götürmek istemiyorum aracı

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Çok nadirde de olsa akünün yetersizliği buna sebebiyet verebiliyor,takviye yaparak denediniz mi ?

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klasik sorun olan manyetik kaptör mü ateşleme bobinimi diyorlar öyle bir parça arızası olabilir

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana göre arka koltuğun altında şamandıraki benzin pompası arızalı olabilir

yakamoz44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takviye kablosu ile denedik hatta aküyü şarz ettik ama benzin pompasına elektrik gitmiyor. sorun elektrik problemimi yoksa beyinmi anlayamadım

yakamoz44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin pompası arızalanınca elekriği kesiyormu

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız marşa basıyor çalışmıyor ise iki neden var

Manyatik kaptörünüz arızalanmıştır yada ateşleme bobinleriniz tamamen patlamıştır

Manyatik kaptör orjinali 200tl

Ateşleme bobinleride adeti 125 tl

Öncelikle Ateşleme bobinlerini değiştirmeniz çok daha mantıklı ordaki ustalar nasıl bir ustaki araç bilgisayara bağlanmadan beyin diyorlar nbu gibi durumlarda hemen arıza belli olmaz eğer imkan yoksa ustanın size söylüyeceği şu olmalı aracın bir bilgisayara bağlanması gerek altınız'daki araç 1990 model karasal bir araç değil her yeri beyin ve elektronik cihazlarla kaplı söylediğim gibi öncelikle ateşleme bobinlerini değiştirin akıbinde birde sigorta tablasınada bir göz attırın..
en son olarakta manyetik kaptörünüzüde bir kontrol ettirin çünkü benimde başıma geldi usta çağırdım kaptörü değiştirdi.
arkadaşlar benim 2004 model megan 2 dinamik ve lpg li olan aracım üç gündür calışmıyor. erzurum ilinde merkeze 200 km uzak Kırsal bir ilçede görev yaptığımdan dolayı iyi bir ustada yok. arac marşı alıyor fakat calışmıyor. Benzin pompası ıle bobinlere elektrik gitmiyor ve motora benzin gitmiyor. burdaki usta beyin arızası var yapamayız diyor. Bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yazarsa sevinirim. Yanlış bir yere götürmek istemiyorum aracı

yakamoz44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç bilgisyara bağlandığında bilgisayar şöyle bir arıza veriyor Yakıt Ayar regülatörü Kontrol Devresi Düşük Sinyal: Şaseye kısa Devre – Ayar Kontrol Selonoid sorun nedir acaba çözemedik halen cekici ile il merkezine gönderecem tavsiyeniz nedir. yetkili servisemi götüreyim yoksa sanayide iyi bir elektrik ustasınamaı götüreyim

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle bir elektrik ustasına götürün aracınızda mekanik arızanın olduğunu sanmıyorum iyi bir elektrikçi güzelce bir aracı kontrol etsin bakalım o ne diyecek.
araç bilgisyara bağlandığında bilgisayar şöyle bir arıza veriyor Yakıt Ayar regülatörü Kontrol Devresi Düşük Sinyal: Şaseye kısa Devre – Ayar Kontrol Selonoid sorun nedir acaba çözemedik halen cekici ile il merkezine gönderecem tavsiyeniz nedir. yetkili servisemi götüreyim yoksa sanayide iyi bir elektrik ustasınamaı götüreyim